Demirtaş: Kardeşim, Barbar IŞİD'e Karşı Savaşıyor

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, kardeşinin nerede olduğunun sorulması üzerine 'Kardeşim, Şengal'de barbar ve tecavüzcü IŞİD'e karşı savaşıyor.' diyerek yanıt verdi.

Star TV canlı yayınına katılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kardeşi Nurettin Demirtaş'la ilgili olarak "Senin bir kardeşin var. Ne iş yapıyor, mesleği ne?" diyen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'a "Ağabeyimi soruyor, çok meraktaysa söyleyeyim: Kendilerinin silah gönderdiği barbar ve tecavüzcü IŞİD'e karşı insanlık onurunu koruyor." dedi.

Demirtaş, Star TV'de canlı yayında konuştu.

Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"AK Parti bir korku ve kaygı ülkesi yarattı. Sürekli kızgınlar. Sürekli öfkeliler. Ağızlarından, gözlerinden şimşekler fışkırıyor.

"ALTIN KAPLAMA FISTIK YİYORLAR HERHALDE Kİ ÇEREZLERİ BU KADAR"

Altın kaplama fıstıklar yiyorlar herhalde ki, onların çerezleri bu kadar tutuyor.

Türkiye tek kimlikli değil. Tek inançlı değil. Hangi partinin bünyesinde bunu kapsayan kadrolar var?

Ben bu partide doğdum, ölene kadar da bu partide kalacağım. Başka partide olsaydım şu anda saçmalıyor olurdum. Doğru şeyler söylüyorsam, HDP sayesinde. Başka partide ben, ben olamam.

"KARDEŞİM, IŞİD'E KARŞI SAVAŞIYOR"

Akdoğan ağabeyimi soruyor, çok meraktaysa söyleyeyim: Kendilerinin silah gönderdiği IŞİD'e karşı insanlık onurunu koruyor. Kardeşim, Şengal'de barbar ve tecavüzcü IŞİD'e karşı savaşıyor.

Ailem belediyelerimizden ihale almışsa, çalmışsa çırpmışsa sorsunlar ama aileleri seçim işlerine karıştırmak doğru değil.

AKP'ye bir puan oy artırmaya çalışmaktansa HDP'yi baraj altında bırakıp bedavadan yüzde 9'luk milletvekili kazanmak daha kârlı geliyor. AKP sürekli düşüşte. Bir puan oy artıramazlar. Ama HDP bir puan eksikte olursa, 60-70 milletvekiliğini bedavadan alacaklar.

"AKP'YE OY VERİN DİYEMİYORLAR, HDP'YE OY VERMEYİN DİYORLAR"

AKP'ye oy verin diyemiyorlar, HDP'ye oy vermeyin diyorlar. Oy isteyebilecekleri bir şeyleri yok.

"BARAJI AŞAMAZSAK İSTİFA EDERİZ"

Yüzde 10 barajını aşamazsak sebebi programımızın kötü olması, sorumlusu da halk değil, biz eşbaşkanlar oluruz. İstifa ederiz.

HDP çok iyi mesajlarla yüzde 10 destek göremezse, suç ve günahlarla dolu AKP tek başına iktidar olursa eksiklik bizde olacak.

Hükümet kim olursa olsun, tek başına ya da koalisyon olsun, biz ilkelerimiz çerçevesinde iyi bir muhalefet yapacağız.

Önümüzdeki dönem nitelikli, sıkı bir muhalefet yapmaya hazırlanıyoruz. Herhangi bir koalisyon seçeneğine hazırlığımız yok."

Kaynak: Haberler.Com

25 Mayıs 2015 Pazartesi 07:24

Selahattin Demirtaş, Nurettin Demirtaş, Yalçın Akdoğan, Ak Parti, Sıkıcı, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri