Kargo çalışanının 'üçlük' atışı sosyal medyada eleştiri bombardımanına tutuldu

Bursa'da PTT Kargo çalışanının kolileri fırlattığı görüntüler sosyal medyada "Kargocudan müthiş üçlükler" notuyla paylaşıldı. Kısa sürede en çok paylaşılanlar arasına giren video vatandaşların büyük tepkisini çekti.

Bursa'nın İznik ilçesinde PTT'nin kargo çalışanının paketleri kamyona 'basket atarak' fırlatması tepkilere yol açtı. Yaşanan hadise vatandaşlar tarafından kayda alınıp sosyal medya üzerine paylaşıldı. Vatandaşlar yaşadıkları mağduriyetlerden bahsederek yaşanan kargo sıkıntısına isyan etti.

PTT Kargo çalışanının kolileri 'basket atar' gibi kamyona fırlatması tepkiye yol açtı. Kargoda görevli bir kişinin kargo kamyonuna vatandaşlara ait kolileri fırlatarak attığı o anlar vatandaşlar tarafından kayda alındı. Sosyal medyada 'kargocudan müthiş üçlükler' olarak yayılan görüntülerin altına yorum yapan vatandaşlar isyan etti.

"KARGOLARIN YÜZDE 20'Sİ KIRIK GELİYOR"

Kargo mağdurlarından Sercan Yüksek, "Ben e-ticaret işi ile uğraşan esnafım. Biz gönderilerimizi kargo firmaları ile gönderiyoruz. Günlük 100-150 kargo gönderiyoruz ama yüzde 20'si kırık teslim ediliyor ve geri geliyor. Mağduriyetimiz büyüktür. Her gün zarar ediyoruz" diye konuştu.

ZARAR GÖREN KARGOLARI ALMIYORLAR

Koronavirüs sebebiyle daha çok evde kalıp internet üzerinden alışveriş yapan çok sayıda vatandaşın satın aldığı ürünün zarar gördüğü için iade edilmek istendiği, kargo firmalarının iade ürünü kabul edecek şubelerdeki yoğunluğu bahane ederek, zarar gören ürünü geri almadığı, bu sebeple iade süresi geçen birçok ürünün de vatandaşların elinde kaldığı, binlerce insanın pandemi sürecinde bu şekilde mağdur olduğu iddia edildi.

SOSYAL MEDYADA İSYAN ETTİLER

Kargoları zarar gördüğü için PTT Kargo hakkında şikayette bulunan vatandaşlar sosyal medyada yayılan görüntülerin altına yorum yazıp isyan etti. Firma hakkında 'Şikayetvar' isimli platformda vatandaşların mağduriyetlerini anlattığı çok sayıda şikayet konusu olduğu da dikkat çekti.

Öte yandan görüntülerin medyada yer almasının ardından PTT Genel Müdürlüğü kargoları fırlatan Hüseyin Taner Ö'nün işine son verdi.

Kargo çalışanının 'üçlük' atışı sosyal medyada eleştiri bombardımanına tutuldu - Son Dakika
Kaynak: İHA
07 Ağustos 2020 Cuma 11:51
YORUMLAR (32)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika