Karlar Ülkesi 17 Ocak'ta Sinemalarda

Walt Disney Animation Studios, beyazperdedeki en havalı komedi-macera filmi 'Karlar Ülkesi'ni sunar.

Karlar Ülkesi (FROZEN) (Disney Digital 3d™ İle)



DISNEY



Facebook: Facebook.com/DisneyFrozen

Twitter: Twitter.com/DisneyAnimation



Tür: Animasyon/Macera

Kategori: Henüz Belirlenmedi

Türkiye Vizyon Tarihi: 17 Ocak 2014

Seslendirenler: Kristen Bell, Idina Menzel

Yönetmenler: Chris Buck, Jennifer Lee

Yapımcı: Peter Del Vecho



2010 yılının "Karmakarışık (Tangled)" filminin ve bu yıl vizyona giren "Oyunbozan Ralph" filminin ardındaki Walt Disney Animation Studios, beyazperdedeki en havalı komedi-macera filmi "Karlar Ülkesi"ni sunar.



Bir kehanet, bir krallığı sonsuza dek kışa mahkum edince korkusuz ve iyimser Anna, cesur dağ adamı Kristoff ve onun sağ kolu olan ren geyiği Sven ile işbirliği yapıp kız kardeşi Kar Kraliçesi Elsa'yı bulmak ve buz büyüsünü bozmak için uzun bir yolculuğa çıkar. Her adımda gizemli yaratıklara, Olaf adında komik bir kardan adama, Everest gibi kocaman dağlara ve sihre rastlayan Anna ve Kristoff, krallığı yok olmaktan kurtarmak için büyük savaş verirler.



Filmin yönetmenliğini Chris Buck ("Tarzan," "Surf's Up/Neşeli Dalgalar") üstleniyor. Jennifer Lee ("Oyunbozan Ralph"ın senaristi) ve Peter Del Vecho ("Winnie the Pooh", "The Princess and the Frog / Prenses ve Kurbağa) ise filmin yapımcıları olarak karşımıza çıkıyor. Filmin müziği ise Tony® ödüllü Robert Lopez ("The Book of Mormon", "Avenue Q") ve Kristen Anderson-Lopez'e ("In Transit") ait. "Frozen" 17 Ocak 2014'de Disney Digital 3D™ ile seçkin sinemalarda.



"Karlar Ülkesi"ndeki iyimser Anna, cesur dağ adamı Kristoff ve onun sağ kolu olan ren geyiği Sven ile işbirliği yapıp uzun bir yolculuğa çıkar.Anna, kız kardeşi Kar Kraliçesi Elsa'yı (Idina Menzel'ın sesiyle) bulmaya ve krallığı sonsuz kıştan kurtarmaya çalışırken her adımda gizemli yaratıklara, Olaf adında komik bir kardan adama, Everest gibi kocaman dağlara ve sihre rastlar.

Kaynak: Bültenler

20 Haziran 2013 Perşembe 17:18

Chris Buck, Facebook, Türkiye, Twitter, Güncel