Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri İstanbul'a Damgasını Vurdu

Kars Belediyesi tarafından yapılan ve Kars’ın tarihi dokusunun neredeyse birebir minyatürleştirildiği birçok eser Kars-Ardahan-Iğdır tanıtım günlerinde geniş yer buldu.

Kars Belediyesi tarafından yapılan ve Kars'ın tarihi dokusunun neredeyse birebir minyatürleştirildiği birçok eser Kars-Ardahan-Iğdır tanıtım günlerinde geniş yer buldu.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, yoğun ilgi sonrasında, bibloların kentin tarihi havasını ülke genelinde hissettirebilme noktasında etkili olduğunu ve ilgili katılımcıların aslını görmek için Kars'a geleceklerini söylemelerinin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Karaçanta, ayrıca MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş Kars standını ziyaret etmesinin kendilerini sevindirdiğini belirtti.

Kars'ı anlatan Kars Kalesi başta olmak üzere, Taş Köprü, Evliya Camii, 12 Havariler Kilisesi, Kümbet Camii, Ebu-l Hasan Harakani Hazretleri Türbesi, hamamlar ve daha birçok tarihi binanın minyatürü ve Kars kaşarı, grevyeri, çeçil peyniri, ketesi, sarıyağı, Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım günlerinde görsel şölen yaşattı. - KARS

Kaynak: İHA

21 Ekim 2018 Pazar 13:25

Ardahan, Iğdır, Kars, Yaşam