Kars'ta Polis, Çocuklara Tarihi Yerleri Gezdirdi

Kars’ta polis, ‘Umutlu Yarınlar İçin Takipteyiz’ porjesi kapsamında 25 çocuğu kentte bulunan tarihi yerlere götürererek gezdirdi.

Kars'ta polis, 'Umutlu Yarınlar İçin Takipteyiz' porjesi kapsamında 25 çocuğu kentte bulunan tarihi yerlere götürererek gezdirdi.
Kars İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen "ÇOGEP Umutlu Yarınlar İçin Takipteyiz" projesi kapsamında, kentte bulunan 25 çocuk, sırasıyla Kars Kales, Harakani Külliyesi, Evliya cami, Havariler Kilise ve Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi'ni gezdirerek, tarihi yerşer hakkında çocukları bilgilendirdi.
Kars İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen "ÇOGEP Umutlu Yarınlar İçin Takipteyiz" projesi kapsamında, kentte bulunan çocuklarla sürekli iletişim halinde bulunularak, huzurlu bir yaşam bilincinin oluşması, suç ve suçlu sayısında azalma, çocukların istismar edilmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor.
Proje kapsamında çocukların faydasız ve zararlı alışkanlıklardan çekilerek tüm yaşamları için faydalı odaklara yönlendirilmesi, birlik ve beraberliği sağlayarak aidiyet duygusunun kazandırılması, sosyal amaçlı etkinlikler neticesinde birlik-beraberlik ve kardeşlik duygusunun güçlendirilmesi ve sosyal hayata uyumlarının sağlanması amaçlanıyor.
Kars İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen "ÇOGEP Umutlu Yarınlar İçin Takipteyiz" projesi kapsamında çocuklarla yemekte de birlikte olan polisin çocuklarla sık sık bu tür etkinlikle bir araya geleceği öğrenildi. - KARS

Kaynak: İHA

01 Eylül 2018 Cumartesi 10:49

Polis, Kars, Yaşam