Kars Ülkü Ocakları'ndan Mekke'nin Fethi, Hz. Hasan'ın Şehadeti, Sarıkamış Şehitleri ve Seyyid Ahmet...

Mekke’nin fethi, Hz. Hasan’ın şahadeti, Sarıkamış şehitleri ve eğitimci-sosyolog, mütefekkir Seyyid Ahmet Arvasi, Kars Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen programla anıldı.

Mekke'nin fethi, Hz. Hasan'ın şahadeti, Sarıkamış şehitleri ve eğitimci-sosyolog, mütefekkir Seyyid Ahmet Arvasi, Kars Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen programla anıldı.

Kars Ülkü Ocakları İl Teşkilatı'nda düzenlenen anma programına, Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, MHP İl Başkanı Yaver Özcan, MHP Kars Belediye başkan Adayı Murtaza Karaçanta, MHP Kars Belediye Meclis Üyeleri, çok sayıda Ülkü Ocağına bağlı genç, ortaöğretim ve üniversite öğrencisi katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra günün anlam ve önemine değinen Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, "Bugün bizler buraya yeni yılı kutlamak için toplanmadık. Bugün bizler Hıristiyanların bayramı olan noeli idrak etmek içinde bir araya gelmedik. Allah'ın izniyle bunlar bizlerden uzaktır. Bizlerin bugün bir araya gelme sebebimiz; Mekke'nin fethidir, Hz. Peygamberimizin gözünün nuru Hz. Hasan'ın şahadetidir, 99 yıl önce Sarıkamış'ta soğuğa, ayaza ve işgale karşı mücadele eden şehitlerimizdir. Bugün burada olmamızın sebebi; Ülkücü Hareketin mütefekkirlerinden olan, ömrü çilerlerle, mücadeleyle geçen 21.yüzyılın Yesevisi olan, Seyyit Ahmet Arvasi'dir" dedi.

Bugün dünya genelinde olduğu gibi ne yazık ki, ülkemizde de noel adı altında insanlarımız haramlara gark olacaklardır. İstedik ki, Kars Ülkü Ocakları olarak, yarınlarımızın teminatı olan siz gençlerimizi bu akşam günahlardan, haramlardan, kötü işlerden uzak tutalım ve manevi değer yargılarımıza sahip çıkalım diyen Adıgüzel, "Mekke bizler noel kutlayalım diye fetih edilmedi, Hz. Hasan bizler Hıristiyanlaşalım diye şehit edilmedi, Sarıkamış'ta şehit olan kahramanlar bizler alkol, kumar, zina, sapkınlık edelim diye canlarını vermediler, Seyyid Ahmet Arvasi hazretleri bizler milli ve manevi değerlerden uzak yaşayalım diye bunca çileye talip olmadı. Arvasi Hoca o zindanları, o çileleri bizler bu kutlu davaya sahip çıkalım diye göze aldı. Müslüman Türk gençleri olarak, bugün mukaddesatımıza, milli ve manevi değer yargılarımıza, davamıza sahip çıkacağız. Çağın Ebu cehilleri, çağın Nemrutları, çağın Firavunları, çağın haram yiyicileri pusudadır. Bizleri tuzaklarına çekmek en büyük arzularıdır. Bunlara karşı uyanık ve dikkatli olmak zorundayız. Bizler dünyaya geldiğimiz zaman yalnız ve çıplak olarak dünyaya geliriz. İki metre kundak bezi ile beleniriz. Yüce Allah'ın bizlere takdir ettiği ömrü yaşar ve sonrada yalnız ve çıplak olarak ölürüz. Dört metre kefen bezi ile kefenleniriz. Önemli olan, kundan bezinden kefen bezine geçen zamanı Müslüman Türk gencine yakışır bir şekilde tamamlamaktır. İnanın ve iman edin zafer, Allah'a inanan ve Türklük için mücadele edenlerindir" diye konuştu.

Adıgüzel, "Seyyid Ahmet Arvasi 21. Yüzyıl Ülkücü Hareket'in Hoca Ahmet Yesevisidir. Ömrü çilelerle ve zindanlarda geçmiş ama inandığı davadan zerre kadar taviz vermeden son nefesine kadar Türk İslam Sancağını dalgalandırmış bir zatı anmak için burada toplanmış bulunuyoruz Allah hepinizden razı olsun. Sizlerden isteğim kendinizi Türk İslam Ülkücüleri olarak yetiştirin Türk-İslam Ülkücüleri olarak bu ülkenin bizlere ihtiyacı var. Bizler bu ülkenin gerçek ve tek sahipleri olarak bu ülkeye sahip çıkmak zorundayız. Bize emanet edilen Türk İslam Sancağını, bizden sonraki nesillere lekeletmeden, kirletmeden teslim etmek zorundayız" şeklinde konuştu.

Arvasi diyor ki:

"Ben, İslam iman ve ahlakına göre yaşamayı en büyük saadet bilen, Türk Milleti'ni iki cihanda aziz ve mesut görmek isteyen ve böylece İslam'ı gaye edinen Türk milliyetçiliği şuuruna sahibim. İslam'dan zerre taviz vermeden yepyeni kadrolar ve müesseseler ile zamanımızın bütün meseleleri, vahyin, Peygamber tebliğlerinin ve sünnet yoluna bağlı büyük müçtehitlerin açıklamalarının ışığında, yeniden bir tahlile ve tertibe tabi tutulabilir. İnanıyorum ki, hem Türk hem Müslüman olmak hem de muasır dünyaya öncülük etmek mümkündür. Asla unutmamak gerekir ki, yabancı ideolojiler, yabancı ve istilacı devletlerin fikir paravanlarıdır. Milletleri içten vuran sinsi tuzaklardır. Bunu bildiğim, buna inandığım içindir ki, Türk milletini parçalama oyunlarına ve tertiplerine karşı durmayı, büyük bir namus ve vicdan borcu bilmekteyim."

Tolga Adıgüzel'in konuşmasından sonra, MHP Kars Belediye başkan Adayı Murtaza Karaçanta ve MHP İl Başkanı Yaver Özcan'da günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar. Karşılıklı soru cevaplı sohbetlerden sonra Seyyid Ahmet Arvasi hocayla alakalı bir slayt gösterisi düzenlendi. Gelen misafirlere yapılan ikramların ardından program son buldu. - KARS

Kaynak: İHA

01 Ocak 2014 Çarşamba 15:29

Seyyid Ahmet Arvasi, Sarıkamış, Mekke, Kars, Yerel