Karşıyaka'da Kültür-Sanat Buluşmaları

İzmir'in en önemli kültür-sanat tesisleri arasında yer alan Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi, 23 ve 24 Şubat'ta iki özel etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Yarın usta edebiyatçı Sabahattin Ali sergi ve söyleşiyle anılırken, Enver Aysever'in 'Aykırı Kumpanya' gösterisi de Cumartesi günü sanatseverlerle buluşacak.

SABAHATTİN ALİ ANILIYOR

Türk edebiyatının ölümsüz yazarlarından Sabahattin Ali'nin doğum günü anısına düzenlenen anma etkinliği, 23 Şubat Cuma saat 19.00'da sergi açılışıyla başlayacak. Saat 20.00'de Enver Aysever, Hülya Soyşekerci, Veysel Çolak ve Ali Ekber Yurtsever'in katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirilecek. Karşıyaka Belediyesi Şiir Atölyesi katılımcılarının da yer alacağı etkinlikte, Sabahattin Ali'nin şiirlerinden bestelenmiş müzik dinletisi sunulacak.

AYKIRI KUMPANYA

Gazeteci-Yazar Enver Aysever, 24 Şubat akşamı 'Aykırı Kumpanya' isimli müzikli gösterisiyle bir kez daha aynı sahneye konuk olacak. Yakın tarihi şekillendiren sosyal ve siyasal olayları şiirle, edebiyatla, müzikle ve kayda geçmiş görüntülerle canlı belgesel tadında sahneye taşıyan Aysever'in gösterisi saat 20.00'de başlayacak. Her iki etkinlik de halka açık ve ücretsiz olacak.

Kaynak: Bültenler

22 Şubat 2018 Perşembe 12:36

Sabahattin Ali, Enver Aysever, Karşıyaka, Güncel