Kartepe'de Eğitimcinin Eğitimi

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bünyesinde yer alan Bilgi Evleri, KAR-MEK ve Kadın Spor Merkezleri eğitmenlerine pedagojik eğitimler başladı

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bünyesinde yer alan Bilgi Evleri, KAR-MEK ve Kadın Spor Merkezleri eğitmenlerine, özel bir hastanede Psikiyatri Uzmanı Dr. Levent Tukuş tarafından; "Stresle başa çıkabilme ve zor insanlarla sağlıklı iletişim kurma yolları" ile ilgili eğitim semineri gerçekleştirildi.

STRESE SEBEP OLAN BİRÇOK DURUM VAR

Günümüzde strese sebep olan birçok durumun var olduğunu söyleyen Dr. Levent Tukuş "Fiziksel nedenler olarak; aşırı sıcaklar, yoğun trafik, okula-işe gitmek, tatil yapamama, çevre kirliliği, işsizlik, geçim sıkıntısı, göç. Sosyal nedenler ise; yalnızlık, eşler arasındaki çatışmalar, titizlik, mükemmeliyetçilik, korku, endişe, kıskançlık, aşırı eleştiri gibi birçok neden strese yol açmaktadır" dedi.

AİLENİZE ZAMAN AYIRIN

Konuşmasına şu sözlerle devam eden Dr. Tukuş "Müzik dinleyerek, ailemizle ve dostlarımızla vakit geçirerek, hayır demeyi öğrenerek, sizi üzen kişi ve olaylardan uzak durmaya çalışarak ve gerektiğinde mutlaka psikolojik ya da psikiyatrik destek alarak stresten kendimizi koruyabiliriz" dedi. Eğitim sonunda Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez adına Dr. Tukuş'a hediye takdim edildi. Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bünyesinde yer alan Bilgi Evleri, KAR-MEK ve Kadın Spor Merkezleri hocalarına yönelik eğitimlerin devam ederek, eğitimcilerin ve dolayısıyla kursiyerlerin sosyal gelişmelerine katkı sağlanacağı belirtildi.

Kaynak: Bültenler

25 Ekim 2017 Çarşamba 16:38

Bilgi Evleri, Güncel