Katalonya Karşıtları Barcelona'da Gösteri Düzenledi!

İspanya'nın doğusundaki Katalonya özerk yönetimin bağımsızlık yanlısı girişimlerine karşı Barcelona'da binlerce kişi ulusal birliği ve birlikte yaşamı savunan gösteri düzenledi.

İspanya'nın doğusundaki özerk yönetimin bağımsızlık yanlısı girişimlerine karşı Barcelona'da binlerce kişi ulusal birliği ve birlikte yaşamı savunan gösteri düzenledi.
'Societat Civil Catalana' (Katalan Sivil Toplumu) adlı sivil toplum örgütünün çağrısıyla toplanan binlerce kişi, ellerinde İspanyol, Katalonya ve Avrupa Birliği (AB) bayraklarıyla bağımsızlık girişimlerine karşı çıkarak, ulusal birliği, anayasal düzeni ve birlikte yaşamı savundu.
Gösteriye, İspanya'da iktidardaki Halk Partisi (PP), ana muhalefetteki Sosyalist İşçi Partisi (PSC), Katalonya'da ana muhalefetteki liberal görüşlü Ciudadanos da destek verdi.
Yürüyüş kortejinin başında, İspanya Sağlık Bakanı Doloros Montserrat, İspanya hükümetinin özerk yönetimdeki en üst temsilcisi Katalonya Valisi Enric Millo, Nobel ödüllü Perulu yazar Mario Vargas Llosa, eski Avrupa Parlamentosu Başkanı Josep Borell gibi isimler yer aldı.
08 Ekim 2017 Pazar 20:06

Twitter, Sosyalist İşçi Partisi, İspanya, Barcelona, Politika, Güncel