Kavga Hikayesi Deniz Polisine Ceset Arattı

Üsküdar'da, 'Girit 2' adlı teknede gece çıkan kavga sırasında bir kişinin denize düşerek boğulduğu ihbarı üzerine arama yapıldı.

Üsküdar'da, 'Girit 2' adlı teknede gece çıkan kavga sırasında bir kişinin denize düşerek boğulduğu ihbarı üzerine arama yapıldı. Deniz polisinin sabah saatlerinde 5 dalgıçla yaklaşık 1 saat süren aramalarında ceset bulunamadı.

Olay, saat 11.00 sıralarında Paşa Limanı'nda demirli bulunan Girit 2 isimli teknede yaşandı. İddialara göre teknenin bekçiliğini yapan Gökan S.(24), gece Üsküdar İskelesi'nde bulunan güvenlik noktasına giderek izinsiz tekneye giren 1'i kadın 2 kişiyle kavga ettiğini, bu sırada yumruk attığı kişinin denize düştüğünü, yanındaki kadının ise kaçtığını söyledi. Gökan S.'nin ifadeleri üzerine polise haber verildi. Denize düştüğü belirtilen kişinin bulunması için gece arama yapıldı.

Karanlık nedeniyle ara verilen çalışmalara sabah saatlerinde yeniden başlandı. Deniz polisi tarafından Paşa Limanı ve çevresinde yapılan aramalara dalgıç polisler katıldı. Yapılan çalışmalarda kimsenin cesedi bulunamayınca aramalar durduruldu. Verdiği ifadeyle polisi harekete geçiren bekçi Gökhan S. ise polis tarafından gözaltına alındı. Sabah saatlerinde aramaların yapıldığı Paşa Limanı'na getirilen Gökan S. gece yaşananları anlattıktan sonra yeniden karakola götürüldü. Olayla ilgili geniş çaplı çalışma başlatan polis, bölgedeki güvenlik kameralarını da incelemeye aldı. Yapılan ilk incelemelerde ifadelerde belirtilen kadın ve erkeğin güvenlik kameralarına görünmediği, görüntülerde sadece Gökan S.'nin bulunduğu anlaşıldı. Olayla ilgili incelemenin bir süre daha devam edeceği açıklandı.

Bu arada, isminin açıklanmasını istemeyen bir kişi, Gökan S.'nin gece tekne içinde ateş yaktığını, çevredeki vatandaşların yangın ihbarı üzerine işten atılma korkusuna kapılarak böyle bir senaryo uydurduğunu iddia etti.

Kaynak: CHA

27 Aralık 2011 Salı 12:21

Politika, Güncel