Kaymakam Balcı'dan Kızılay Kan Bağış Kampanyasına Destek

Türk Kızılay’ı Ürgüp Şubesi tarafından Ürgüp Belediyesi Sinema ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen kan bağış kampanyasına Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı ve personelleri ile kan vererek destek oldu.

Türk Kızılay'ı Ürgüp Şubesi tarafından Ürgüp Belediyesi Sinema ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen kan bağış kampanyasına Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı ve personelleri ile kan vererek destek oldu.

Ürgüp Sinema ve Kültür Merkezi'nde kurulan Kızılay standını ziyaret ederek bağışta bulunan Balcı, tüm vatandaşları Kızılay'a kan bağışında bulunmaya davet etti. Balcı, düzenli olarak her 3 ayda bir kan verdiğini ifade etti. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu söyleyen Balcı, "Kanın ham maddesi insan olan ve insan dışında herhangi bir varlıktan elde edilemeyen bir üründür. Bağışlanan bir ünite kan 3 hayat demektir, insanlığı ve kendini seven herkesin kan vermesi gerekir. Kana kimin ne zaman ihtiyacı olacağını bilemezsiniz. O yüzden kan verebilecek durumda olanların kan bağışında bulunması insanlık görevidir. Bütün vatandaşlarımızı ve kurumlarımızı Kızılayın düzenlemiş olduğu Kan bağış kampanyasına davet ediyorum ayrıca kan bağış kampanyasına katkı sağlayan, vatandaşlarımıza, Kızılay'ımıza ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi. - NEVŞEHİR

Kaynak: İHA

26 Kasım 2015 Perşembe 15:51

Ürgüp, Kızılay, Alper Balcı, Yerel