Kaymakam Dönmez: Doğalgaz Gelmesi İçin Bağlantı Bedelini Yatırın

Yozgat'ın Sarıkaya Kaymakamı Yaşar Dönmez, ilçeye doğalgaz gelmesi için vatandaşların ilgili banka şubesine 335 lira bağlantı bedelini yatırması gerektiğini söyledi.

Yozgat'ın Sarıkaya Kaymakamı Yaşar Dönmez, ilçeye doğalgaz gelmesi için vatandaşların ilgili banka şubesine 335 lira bağlantı bedelini yatırması gerektiğini söyledi.

Kaymakam Yaşar Dönmez, yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu'nun nüfusu 10 binin üzerindeki ilçelere doğalgaz götürülmesi kararı ile Sarıkaya'da doğalgaz gelmesi yönünde Belediye Başkanı Ali Osman Erbir'le birlikte çalışma içine girdiklerini belirtti. Dönmez, "İlçemize doğalgaz gelmesi için elektrik abone sayısının en az yüzde 60'ı kadar vatandaşlarımız İlçe Özel İdare Müdürlüğü'nün Ziraat Bankası Akdağmadeni Şubesi'ne açmış olduğu hesaba 335 lira doğalgaz bağlantı bedelini yatırması gerekir. Bu konuda gerek biz, gerekse Belediye Başkanlığımız halkın bilgilendirilmesi için yoğun bir çaba harcıyor. Bu ilçemiz açısından bir fırsattır. Bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerekir. Yaptığımız toplantılarda doğalgazın ilçemize gelmesi için gerekli şartların yerine getirilmesi konusunda üzerimize düşen görevleri sıraladık. Muhtarlarımız, cami imamlarımız kısacası herkes doğalgaz konusunu vatandaşlarımızla paylaşarak biran önce abone bedeli olan miktarı ilgili bankaya yatırması gerekiyor. Ancak bu şekilde çoğunluk sağlandığı takdirde doğalgaz gelecek. Aksi halde yeterli başvuru sağlanmaması durumunda yatırılan abone paraları 2 ay içerisinde tekrar vatandaşlarımıza iade edilecektir." dedi.

Kaymakam Dönmez, vatandaşlardan doğalgaz abone bedelini en geç 1 Ekim 2013 tarihine kadar ilgili banka şubesine yatırmalarını istedi.

Kaynak: CHA

06 Eylül 2013 Cuma 18:23

Bakanlar Kurulu, Yozgat, Sarıkaya, Yaşar Dönmez, Yerel