Kaymakam Nalbant'a Milli Eğitimden İftarlı Veda

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, görev süresi dolan ve Ankara'ya Vali Yardımcısı olarak atanan Kaymakam Nihat Nalbant için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlene bir iftar yemeğiyle veda edildi.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, görev süresi dolan ve Ankara'ya Vali Yardımcısı olarak atanan Kaymakam Nihat Nalbant için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlene bir iftar yemeğiyle veda edildi.

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen öncülüğünde, ilçedeki okul müdürleri ve okul idarecilerinin yanı sıra ilçede faaliyet gösteren eğitim sendikaları temsilcileri, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin de hazır bulunduğu iftar yemeği; Lale Adasında bulunan Turizm Otelcilik Okulu bünyesindeki, Uygulama Otelinin havuz başında gerçekleşti.

Ayvalık'ta ilçe milli eğitime verdiği büyük desteklerle tanınan hayırsever Eser Gönenç ile TRT Sanatçısı Melda Duygulu'nun da katıldığı nezih iftar yemeği öncesinde Balıkesir il Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, duygusal bir konuşma yaparak ilçedeki eğitim çıtasını yükseltebilmek için büyük gayretler gösteren Kaymakam Nihat Nalbant'a Milli Eğitim camiası olarak bir plaket verdi. Kaymakam Nalbant ise yaptığı konuşmada; Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlene iftar yemeğine davet edildiğinde, bunun bir veda yemeği olduğunu düşünmediğini ve kendisi için sürpriz olduğunu söyledi.

Kendisine takdim edilen plakete teşekkür eden Kaymakam Nalbant, eski bir öğretmen olarak görev yaptığı her yerde eğitim ve öğretime önem vermeye gayret ettiğini kaydetti. Ayvalık'ta göreve geldiği ilk günlerde ilçede 54 dersliğin daha yapılması halinde eğitimle ilgili sorunlarının önemli ölçüde sona ereceğinin bildirildiğini ve Ayvalıkta görev yaptığı 5 yıllık süreçte de bu sayıyı aşarak Ayvalık'a 90 derslik kazandırdıklarını hatırlattı. Ayvalık'taki okullarda derslik sayısının oldukça fazla olması nedeniyle ilçede ilköğretim, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerin ortalama 19-20 kişilik sınıflarda ferah koşullarda eğitim görme imkanına kavuştuğunu vurgulayan Kaymakam Nihat Nalbant, "Bu yüzden de Balıkesir genelinde Ayvalık'ın eğitim-öğretim alanında biraz daha iyi koşullarda bir seviyededir. Dolayısıyla inşallah bu yaptıklarımızın karşılığını her zaman görebiliriz diye umut ediyorum" dedi.

"YÖNETİCİLER GÖREV YERİ SINIRLARINDA HER YERİ GEZMELİ"

Liseyi bitirdikten sonra 4 yıl süresince bir köyde öğretmen olarak görev yaptığını kaydeden Nihat Nalbant, "Bu 4 yıllık süreçte sadece bir tane müfettiş görebildim. O süreçte görebildiğim tek devlet yetkilisi de o müfettiş oldu. 4 yıllık görev sürem içerisinde çok mantıklı ve lüzumlu olarak bir tayin istedim. Aynı sene stajyersin diye bu tayini yapmadılar. Maalesef çok kırgınım. O günden bu yana aradan yıllar geçmesine rağmen benim gibi olan bir arkadaşıma bir sene içerisinde, 3 kez tayin yapılmıştı. Bu yüzden de bir yöneticinin yerinde oturmadan görev yeri sınırları içinde ne kadar çok gezmesi gerektiğinin ve personelle ne kadar diyalog içerisinde olması gerektiğinin faydası olduğuna inandığım için Ayvalık'ta ve daha önce görev yaptığım yerlerde en ücra köylerde her fırsat olmaya gayret ettim. Her yöneticiye de bunu tavsiye ediyorum" diye konuştu.

Kaymakam Nihat Nalbant'a konuşmasının ardından Ayvalık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurbin Kolsuz tarafından bir armağan takdim edildikten sonra davetliler büyük bir iştahla oldukça leziz menüden oluşan iftar yemeğini yemeye koyuldu. - BALIKESİR
01 Ağustos 2013 Perşembe 13:35

Yerel