Kayseri'de 2 Uyuşturucu Satıcısına 10'ar Yıl Hapis Cezası

KAYSERİ'de, 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan tutuklu yargılanan Mehmet Büyüksarı (51) ve Sedat Tayyar'a (44), 10'ar yıl hapis cezası ve 20'şer bin TL para cezası verildi.

KAYSERİ'de, 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan tutuklu yargılanan Mehmet Büyüksarı (51) ve Sedat Tayyar'a (44), 10'ar yıl hapis cezası ve 20'şer bin TL para cezası verildi.
Kayseri 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanıklar hazır bulundu. Mehmet Büyüksarı ifadesinde, jandarmanın denetimi sırasında araçta yanında bulunan Sedat Tayyar'ın üzerinde uyuşturucu bulunduğunu, kendisinin uyuşturucu ticaretiyle ilgisinin olmadığını ileri sürdü. Sedat Tayyar da, zaman zaman kolluk kuvvetlerine uyuşturucu ihbarında bulunduğunu, çok sayıda uyuşturucu ticareti olayının aydınlatılmasında katkısı olduğunu ileri sürerek, "Uyuşturucu ticareti yapmadım. Suçsuzum ve beraatımı talep ediyorum" dedi.
Mahkeme heyeti, tutuklu Büyüksarı ve Tayyar'a, 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan 10'ar yıl hapis ve 20'şer bin TL para cezası verilmesini kararlaştırdı. - Kayseri

Kaynak: DHA

17 Nisan 2019 Çarşamba 16:14

Mehmet Büyüksarı, Uyuşturucu Ticareti, Kayseri, Güncel