Kayseri Zihinsel Engelli Kızın Gelinlik Giyme Hayalini Gerçekleşti

Zihinsel engelli kızın gelinlik giyme hayalini gerçekleştiKayseri'de zihinsel engelli kızının gelinlik giyme arzusunu kıramayan anne, kızına damatsız, çalgılı, kınalı düğün yaptı.

Zihinsel engelli kızın gelinlik giyme hayalini gerçekleşti
Kayseri'de zihinsel engelli kızının gelinlik giyme arzusunu kıramayan anne, kızına damatsız, çalgılı, kınalı düğün yaptı. Gelinlik giyen Aybüke Yılmaz (30) gönlünce eğlendi.
Merkez Kocasinan İlçesine bağlı Yavuzlar Mahallesinde Yılmaz Ailesi'nin 30 yaşındaki zihinsel engelli kızı Aybüke, uzun zamandır istediği düğününü annesi Gülşen'in sayesinde gerçekleştirdi. Damatsız gerçekleştirilen mahalle düğününde mahalle sakinleri de gelinlik hasretini dindiren Aybüke ile Yılmaz ailesinin mutluluğunu paylaştı.
Sazlı-sözlü damatsız dügünde hayalini kurduğu gelinliği giyen Aybüke, misafirlerle karşılıklı göbek attı. Ellerine düğün kınası da yakılan zihinsel engelli kızın başına kırmızı duvak örtüldü. Kızının isteğini yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan anne Gülşen Yılmaz, Kızım zihinsel engelli. Uzun zamandır 'anne düğünümü yap ben evlenmek istiyorum, ben de gelin olmak istiyorum' diyordu. 3 günlük dünya, kalbi kırılmasın dedim ve kızıma damatsız bir düğün yaptım dedi.
Aybüke'nin babası İbrahim Yılmaz da eşiyle birlikte düğünü yapma kararı aldıklarını, daha sonra düğün hazırlıklarına başladıklarını vurgulayarak Hazırladığımız düğüne akrabalarımızı, komşularımız davet ettik. Sağolsun onlar da bizi yalnız bırakmadı dedi.

Kaynak: DHA

01 Ekim 2018 Pazartesi 11:57

Güncel