Kazan'da Başkanlık Koltuğuna Minik Edanur Oturdu

İlçede, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, belediye başkanlığı koltuğuna Fatih Ortaokulundan Edanur Tanrıverdi oturdu.

Kazan'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, belediye başkanlığı koltuğuna Fatih Ortaokulundan Edanur Tanrıverdi oturdu.

Fatih Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinden oluşan 3 kişilik öğrenci grubu, öğretmenleriyle Başkan Lokman Ertürk'ü makamında ziyaret etti. Öğrencilerden Edanur Tanrıverdi, başkanlık koltuğuna oturarak görevi kısa süreliğine devraldı.

Kazan'ın belediye başkanı olan Tanrıverdi, Ertürk'ten yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak, eğitim, sağlık ve spor alanlarında yeni yapılan yatırımların daha etkin kullanılması gerektiğini söyledi. Tanrıverdi, Kaymakam Veysel Beyru'yu da telefonla arayarak, bu konuda yardım istedi.

Başkan Ertürk de belediyeciliğin yaşamın her alanında insanlarla iç içe olduğuna işaret ederek, "Belediyecilik yorucu bir iş olmasına karşın insanların sıkıntılarını çözdüğünüzde hissettiğiniz o güzel duygu her şeyi unutturuyor. Özellikle de belediye olarak Kazan'da eğitimin kalitesinin artırılmasına yönelik olarak yaptığımız yatırımların sonucunu görmek bizleri daha da mutlu ediyor" diye konuştu.

Temsili olarak başkanlık makamına oturan Edanur Tanrıverdi, Fen İşleri ve Kültür Sosyal İşler Müdürlerini telefonla arayarak, talimatlar verdi. Ziyaretin sonunda Başkan Ertürk, çocuklara çeşitli hediyeler verdi. - Ankara
22 Nisan 2014 Salı 15:57

Lokman Ertürk, Fatih, 23 Nisan, Yerel