Kazara Eşini Öldüren Kocaya 'Yeterince Acı Çektiği' İçin Ceza Verilmedi

Samsun'da silahla kazara karısını öldüren adama, yargılandığı mahkeme tarafından yeterince acı çektiği gerekçesiyle ceza verilmedi.

Samsun'da kazara tabancayla eşinin ölümüne sebep olan koca yargılandığı mahkeme tarafından 'olaydan dolayı yeterince acı çektiği' gerekçesiyle ceza verilmedi.

EVE HIRSIZ GİRDİĞİNİ SANARAK ELİNE SİLAHI ALDI

Atakum Belediye Meclis Üyesi 67 yaşındaki İsmail Karakuş, duyduğu bir ses üzerine eve hırsız girdiğini zannederek eline aldığı ruhsatsız tabancasıyla odaları dolaşmaya başladı. Evde bir şey bulamayan Karakuş, oturma odasına geldiğinde tabancanın horozunu indirirken silah ateş aldı. Tabancadan çıkan kurşun, sıcak hava nedeniyle oturma odasında uyuyan eşi 64 yaşındaki Semiha Karakuş'un alnına isabet etti. Ağır yaralanan Semiha Karakuş, olay yerinde hayatını kaybetti.

ACI ÇEKTİĞİ GEREKÇESİYLE CEZA ALMADI

Olaydan sonra gözaltına alınan ve mahkemece serbest bırakılan İsmail Karakuş hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde "Taksirle ölüme sebep olmak ve ruhsatsız silah suçundan" dava açıldı. Bugün görülen davanın son duruşmasına tutuksuz olarak yargılanan İsmail Karakuş katılmazken, avukatı duruşmada hazır bulundu. Mahkeme heyeti olayda kasıt olmaması ve kazara meydana gelmesini göz önünde bulundurarak Mustafa Karakuş'un 'eşinin ölümüne sebep olmaktan dolayı yeterince acı çektiği' kanaatine vararak ceza verilmesinin mağduriyetine sebep olacağından taksirle ölüme sebep olmak suçundan hapis cezası vermedi.

RUHSATSIZ SİLAH YÜZÜNDEN ALDIĞI CEZA ERTELENDİ

Ruhsatsız silah suçundan da 10 ay hapis 400 lira da adli para cezasına çaptırılan Mustafa Karakuş'a verilen hapis ve para cezası da "Hükmün açıklanmasının geri bırakılması"na karar verilerek ertelendi.

Kaynak: İHA

21 Şubat 2017 Salı 14:36

Mustafa Karakuş, İsmail Karakuş, Atakum, Samsun, Güncel