Ağaçta Mahsur Kalan Kediyi Kurtarmak İçin Şehrin Elektrikleri Kesildi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 2 gün boyunca bir ağacın tepesinde mahsur kalan kedi, şehrin elektriklerinin kesilmesinin ardından kurtarıldı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 2 gün boyunca ağaçta mahsur kalan ve vatandaşların ihbarıyla kurtarma çalışması başlatılan kedi için şehrin elektrikleri kesildi. Ekipler tarafından kurtarılan kedi, karanlığın arasında kayıplara karıştı.

ŞEHRİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ

Siverek ilçesine bağlı Hasan Çelebi Mahallesi'nde bulunan Ağaçhan Park'ta iki gün boyunca mahsur kalan kedinin inmesini bekleyen esnaflar, inmeyince durumu 112, zabıta ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Siverek Belediyesi zabıta ve itfaiye ekipleri, elektrik dağıtım şirketine haber verdi. Kedinin mahsur kaldığı alana gelen şirket personeli şehrin elektriğini keserek, kurtarma çalışmasına başladı. Esnaf Nihat Çiçeklidağ, "İnşallah kurtarılır, kurtarılırsa biz de mutlu oluruz. Çünkü o da bir candır, onun da kurtarılmasını istiyoruz" dedi

KURTARILDIKTAN SONRA KAYIPLARA KARIŞTI

Yaklaşık bir saat süren çalışmaların ardından çıktığı ağaçtan indirilen kedi, itfaiye ekiplerinin elinden kaçtı. Kedi, karanlığın arasında gözden kaybolurken, çevredekiler itfaiye ekiplerini alkışlayarak kutladı.

Kaynak: İHA

22 Şubat 2017 Çarşamba 09:06

Çelebi, Şanlıurfa, Güncel