Kemal Burkay'dan PKK Sempatizanlarına: Defolun Lan Alçaklar

HAKPAR'ın İsviçre'deki etkinliğine gelen PKK sempatizanları, Abdullah Öcalan lehine slogan atınca Kürt siyasetçi Kemal Burkay sinirlenerek 'Defolun lan alçaklar.' diye bağırdı.

HAKPAR'ın İsviçre'nin Basel şehrinde düzenlediği etkinliğe gelen bir grup PKK sempatizanının eylemi Kürt siyasetçi Kemal Burkay'ı sinirlendirdi. Slogan atan PKK sempatizanlarına kızan Kemal Burkay, "Defolun lan alçaklar, defolun." diye bağırdı.

Programa konuşmacı olarak davet edilen Kürt siyasetçi ve şair Kemal Burkay, yapılan provokasyona sert bir şekilde tepki gösterdi.

ÖCALAN LEHİNE SLOGAN ATTILAR

Yaklaşık 70 kişinin hazır bulunduğu salonda katılımcılara Kürtçe hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Burkay, salonda bulunan 6-7 PKK sempatizanının Öcalan lehine slogan atması üzerine konuşmasına ara vermek zorunda kaldı.

KEMAL BURKAY: DEFOLUN LAN ALÇAKLAR, DEFOLUN

PKK sempatizanlarının slogan atmaya devam etmesi üzerine sert tepki gösteren Kemal Burkay, "Defolun lan alçaklar, defolun! Alçak herifler, haydi! Serokunuz da siz de köpekler! Bunları buraya bırakmanız büyük hataydı. Kontrol yok muydu kapıda? Bunları tanımıyor muydunuz? Bu çok büyük bir tedbirsizlik" diyerek tepkisini dile getirdi.

BURKAY'IN PARTİSİ DE KINADI

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanvekili Necati Bayram, Basel'de gerçekleşen konferansta konuşmacı Kemal Burkay'ın PKK yandaşı tarafından provoke edilmesine tepki gösterdi. Bayram, "Kemal Burkay'a yapılan bu sekter, provakatif tutumu protesto ediyor, şiddetle kınıyoruz." dedi.

"PROVOKE EDİLMEK İSTENDİ"

Necati Bayram, Kemal Burkay'ın protesto edilmesi ile ilgili açıklamada bulundu. Bayram, partisinin İsviçre birimi tarafından 21.02.2016 tarihinde Basel'de gerçekleşen ve Kemal Burkay'ın konuşmacı olduğu konferansın, bir grup PKK yandaşı tarafından provoke edilmek istendiğini kaydetti.

"KABUL EDİLEMEZ"

Burkay konuşmak üzere kürsüye çıktığında salonda bulunan bir grubun, 'Bijî Serok Apo' sloganları atarak toplantının başlamasını engellemeye kalkışıldığını hatırlatan Bayram, salondan çıkarıldıktan sonra da 'Burkay'ı konuşturmayacağız' diyerek provokatif tutumların sürdürüldüğünü söyledi. Provokatör grubunun tüm çabalarına rağmen toplantının coşkulu bir şekilde devam ettiğini ifade eden Bayram, "Kendilerini 'Özgürlük Hareketi' diye tanımlayan, her şeyin başına bir 'demokratik' kelimesi iliştiren bu kesimin, kendileri gibi düşünmeyen yazar, siyasetçi ve sanatçılara karşı zaman zaman şiddete de varan tutumları kabul edilemez. Bu ancak demokrasi ve özgürlük düşmanlarının tutumu olabilir. HAK-PAR olarak Sayın Kemal Burkay'a yapılan bu sekter, provakatif tutumu protesto ediyor şiddetle kınıyoruz." açıklamasında bulundu.

22 Şubat 2016 Pazartesi 13:16

Kemal Burkay, İsviçre, Basel, Güncel, Son Dakika

Son Dakika