Kemal Burkay: KCK'nın İçinde 1000'den Fazla MİT Ajanı Var

HAK PAR Genel Başkanı Kemal Burkay, KCK'nın ortaya çıkışında devletin parmağı olduğunu söyleyerek, KCK'nın içinde binden fazla MİT ajanı olduğunu öne sürdü.

HAK PAR Genel Başkanı Kemal Burkay, KCK'nın içinde 1000'den fazla MİT ajanı olduğunu öne sürdü. Burkay, "Bugün devlet ile KCK anlaştı söylemi doğru değil. Zaten KCK'nın ortaya çıkışında devletin parmağı var." dedi.

"KCK, DEVLET TARAFINDAN OLUŞTURULMUŞ BİR YAPI"

Bugün TV'de Tarık Toros'un sunduğu "Merkez Siyaset" programına konuk olan Burkay, "KCK öyle bir oluşum ki PKK'yı, PKK'nın çizgisindeki legal partileri, DTK'yı falan kapsayan çatı örgüt. PKK'yı ve PKK yanlısı kitleleri, kurumları legal ve illegal olarak denetlemek için devlet tarafından oluşturulmuş bir yapı." şeklinde konuştu.

"SİZCE 1000 TANE AJAN ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL Mİ?"
"KCK aslında Kürtlerin mücadelesini yönetmek üzere oluşturulmuş bir yapı değil." diyen Burkay, "KCK, Kürt mücadelesini kontrol etmek için devlet tarafından oluşturulmuş bir yapı. Sizce 1000 tane ajan çok önemli değil mi? Bakın savcılar bu konuda soruşturma yapmak istedikleri zaman feci şekilde engellendiler. Savcılara 'Ne yapıyorsunuz devletin sırlarını mı açığa vuruyorsunuz?' dendi" ifadelerini kullandı.

Kaynak: CİHAN

15 Ocak 2015 Perşembe 15:11

Kemal Burkay, Politika, Güncel, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri