Rize İyidere'de kenevirden yapılan Rize Bezi'nden koronavirüse karşı maske üretildi

Rize'nin İyidere ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından kenevirden imal edilen Rize Bezi ile koranavirüsten korunmak için maske üretildi.

Rize'de kenevirden yapılma Rize Bezi koronavirüs ile mücadelede kullanılmaya başlandı.

Rize'nin İyidere ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından üretilen ve antibakteriyel bir ürün olan Rize Bezi'nden yapılan maskeler halka dağıtıldı.

"ANTİBAKTERİYEL OLDUĞU İÇİN BU İŞE GİRİŞTİK"

Karaborsaya düşen maskelerin vatandaşla ücretsiz olarak buluşturulmasını hedeflediklerini dile getiren İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete "Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs vakasından sonra ülkemizin ve devletimizin aldığı önlemlerde ortada. Yaklaşık 2 haftadır yoğun bir şekilde mücadele devam ediyor. Bu mücadelenin içerisinde almamız gereken önlemleri de devletimizin bildirgesi çerçevesinde kaymakamlığımız ile birlikte ortak bildirgeler ile almaya çalışıyoruz. 'Ne yapabiliriz?' diye düşündük ve en büyük olayın işportacıların eline düşen maske olayı vardı. Maske olayı aklımıza geldi. Rize beziyle bu işi aşabilir miyiz diye baktık. Antibakteriyel bir bez olduğu için de bizde böyle bir işe giriştik" ifadelerini kullandı.

Başkan Mete ve beraberindekiler daha sonra kursiyerler tarafından evlerde Rize bezinden dikilen maskeleri sokakta bulunan vatandaşlara ve esnafa dağıttı.

Rize İyidere'de kenevirden yapılan Rize Bezi'nden koronavirüse karşı maske üretildi - Son Dakika
Kaynak: İHA
24 Mart 2020 Salı 14:44
Abone Ol
Paylaş
YORUMLAR (7)

Son Dakika