Kerem Demirbay, Bayer Leverkusen'e Transfer Oldu

Almanya Ligi takımlarından Hoffenheim'de forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu Kerem Demirbay, 28 milyon euro bonservis bedeliyle Bayer Leverkusen'e transfer oldu.

Bayer Leverkusen'in yaptığı açıklamada 25 yaşındaki orta saha oyuncusu ile 5 yıllık anlaşma imzalandığı duyuruldu. Kerem Demirbay'ın yeni sezonla birlikte takıma katılacağı belirtildi.

KULÜP TARİHİNİN EN PAHALI İSMİ OLDU

Alman basını, Bayer Leverkusen'in Kerem Demirbay'ın serbest kalma bedeli olan 28 milyon euroyu ödeyerek bu transferi gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu rakam Leverkusen kulüp tarihin en pahalı transferi olarak kayıtlara geçti.

Kerem Demirbay transferinin ardından "Bana oldukça uygun bir takıma geldim ve Leverkusen'in bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum" dedi.

Leverkusen Sportif Direktörü Simon Rolfes "Kerem Demirbay önümüzdeki sezon bize çok büyük katkı verecektir." açıklamasını yaptı.

Futbol Direktörü Rudi Völler ise "Gelecek sezon için birçok hedefimiz var. Avrupa arenası olmak üzere üç kulvarda ilerlemek istiyoruz ve Kerem Demirbay gibi oyunculara ihtiyacımız var" sözleriyle bu transferi gerçekleştirme nedenlerini açıkladı.

Kerem Demirbay, Bayer Leverkusen'e Transfer Oldu
09 Mayıs 2019 Perşembe 14:10

Bayer Leverkusen, Kerem Demirbay, Leverkusen, Spor
YORUMLAR