Kestane Karası' Rüzgarı Yıkıp,döktü

'Kestane Karası' rüzgarı yıkıp,döktü Çöp konteynırları devrildi, bazı elektrik direkleri şiddetli rüzgardan dolayı yan yattı Şiddetli rüzgar şehirde hayatı olumsuz etkilediBALIKESİR - Kuzey Ege'yi etkisi altına alan şiddetli poyraz yada güncel ismi ile 'Kestane Karası' rüzgarı hayatı olumsuz...

'Kestane Karası' rüzgarı yıkıp,döktü
Çöp konteynırları devrildi, bazı elektrik direkleri şiddetli rüzgardan dolayı yan yattı
Şiddetli rüzgar şehirde hayatı olumsuz etkiledi
BALIKESİR - Kuzey Ege'yi etkisi altına alan şiddetli poyraz yada güncel ismi ile 'Kestane Karası' rüzgarı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
Şiddetli rüzgar nedeniyle bölgede bazı ilçelerde ağaçların dallarının kırıldığı, bazı evlerin de çatılarının zarar gördüğü öğrenildi.
Bu kapsamda; Kuzey Ege'nin en önemli ilçelerinden Ayvalık'ta şiddetli rüzgar bazı küçük balıkçı teknelerine zarar verirken, şiddetli rüzgar nedeniyle dev dalgaların sahili esareti altına aldığı gözleniyor.
Ayvalık'ın özellikle yazlık sitelerin bulunduğu Sahilkent Mahallesi'nde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle cadde ve sokaktaki çöp konteynırlarının devrildiği ve bazı elektrik direklerinin de yan yatması dikkatlerden kaçmadı.
Şiddetli rüzgarın yanı sıra mevsim normallerinin altına düşen hava sıcaklığı da bölgede yaşayanların hayatını olumsuz yönde etkilediği gelen bilgiler arasında.

Kaynak: İHA

26 Eylül 2018 Çarşamba 21:56

Ayvalık, Kuzey Ege, Genel