Kılıçdaroğlu: Edebiyat Çınarımızı Yitirdik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'in ölümü ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin önemli bir edebiyat çınarını kaybettiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'in ölümü ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin önemli bir Edebiyat çınarını kaybettiğini söyledi.
Ünlü edebiyatçı Yaşar Kemal Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Kemal'in cenaze merasimine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi: "Edebiyat çınarımızı yitirdik. Onu bugün uğurlayacağız. O Türk edebiyatının görkemli bir çınarıdır. Gazeteciliği röportajı sanatı sevgiyi barışı ondan öğrendik. İnce Mehmet'i okuduğum yıllarda lise öğrencisiydim. O tarihten bu yana Yaşar Kemal hayatımın parçası oldu. Evinde kendisini ziyaret ettim. İnsan dostuydu. Düşüncelere saygılıydı. Nobel ödülünü alamadı ama benim gönlümde Nobel ödülünü alan yazarlarımızdan biriydi. Çok şey söylenebilir onunla ilgili. Türkiye'nin başı sağ olsun.

Kaynak: CİHAN

02 Mart 2015 Pazartesi 13:54

Kemal Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal, Teşvikiye, Türkiye, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri