Kılıçdaroğlu, Oxford Union'un Davetlisi Olarak İngiltere'ye Gidecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, münazara topluluğu Oxford Union’un davetlisi olarak 15 Mayıs'ta İngiltere’ye gidecek Kılıçdaroğlu, ABD Başkanları Reagan, Nixon, Carter yanı sıra Afganistan eski Başkanı Karzai, Malcolm X, Dalai Lama, Kosova ve Gürcistan başbakanları, Suudi Arabistan Prensi Turki Bin Faisal Al Saud, Prens Reza Pahlavi ve İngiliz Milletvekili - Matematikci John Nash dahil olmak üzere, çok sayıda saygın ve seçkin yöneticiyi konuk eden münazara topluluğu, Oxford Union’un konuğu olacak ve münazaraya katılacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, münazara topluluğu Oxford Union’un davetlisi olarak 15 Mayıs'ta İngiltere’ye gidecek
Kılıçdaroğlu, ABD Başkanları Reagan, Nixon, Carter yanı sıra Afganistan eski Başkanı Karzai, Malcolm X, Dalai Lama, Kosova ve Gürcistan başbakanları, Suudi Arabistan Prensi Turki Bin Faisal Al Saud, Prens Reza Pahlavi ve İngiliz Milletvekili - Matematikci John Nash dahil olmak üzere, çok sayıda saygın ve seçkin yöneticiyi konuk eden münazara topluluğu, Oxford Union’un konuğu olacak ve münazaraya katılacak.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, 15 Mayıs Perşembe günü saat 10.00’da Ankara’dan İstanbul’a, 13.10’da ise İstanbul’dan Heathrow Havalimanı’na hareket edecek. Karayolu ile yaklaşık 1,5 saatlik yolculuktan sonra Oxford'a ulaşacak Kılıçdaroğlu, 16 Mayıs Cuma günü saat 16.00’da Oxford Union’da öğrencilerle bir araya gelecek, konuşma yapıp, soruları cevaplayacak.
Başkan Danışmanı koordinatör Tutku Bektaş, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Oxford öğrencileriyle buluşacağını, görüşlerini açıklayacağını ve soruları cevaplayacağını kaydetti. Bektaş, Kılıçdaroğlu’nun, münazara topluluğu Oxford Union’un davetlisi olarak İngiltere’ye gelmesi ve soruları cevaplamasıyla 1832’den beri devam eden bu geleneğin devamına katkıda bulunmuş olacağını belirtti. Oxford’daki münazaradan sonra işadamlarıyla yemekte buluşacak olan Kemal Kılıçdaroğlu, güncel konulara ilişkin görüşlerini açıklayacak ve İngiltere’de iş dünyası temsilcilerinden gelen soruları cevaplayacak, gece de bir düğünde nikah şahitliği yapacak.
17 Mayıs Cumartesi günü İşçi Partisi milletvekilleri, STK temsilcileri ve iş dünyasından yöneticilerle kahvaltıda bir araya gelecek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretler yapacak ve İngiltere’de bulunan vatandaşlarla buluşup konferans verecek.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Faruk Loğoğlu ile CHP Yurtdışı İlişkiler Koordinatörü Durdu Özbolat’ın eşlik edeceği CHP lideri Kılıçdaroğlu, cumartesi akşamı 17.20’de Londra’dan İstanbul’a hareket edecek, İstanbul’dan da Ankara’ya geçecek.

Kaynak: CİHAN

09 Mayıs 2014 Cuma 12:14

Afganistan, Nixon, İngiltere, Kemal Kılıçdaroğlu, Politika, Güncel