Kim Milyoner Olmak İster'de Sorulan Soru Arkeologları İsyan Ettirdi

ATV'de yayınlanan ve Murat Yıldırım'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programında sorulan bir soru arkeologları kızdırdı. Arkeologları konu alan soru sonrası, Arkeologlar Derneği açıklama yaptı.

TV'de yayınlanan ve Murat Yıldırım'ın sunduğu "Kim Milyoner Olmak İster" adlı yarışma programında sorulan bir soru arkeologları kızdırdı. Yarışmadaki o soru sonrası Arkeologlar Derneği açıklama yaptı.

ATV'Yİ KINAYAN BİLDİRİ YAYINLANDI

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan bir soru olay oldu. Kim Milyoner Olmak İster'de "Hangisi arkeologların buldukları şeyin fosil mi yoksa sıradan bir taş mı olduğunu anlamak için kullandıkları yöntemlerden biridir?" sorusu soruldu. 4 seçenekten 3'ü ise skandal yarattı. Doğru seçeneğin yanında verilen, "Yalamak", "Köpeğe koklatmak" ve "Üstüne idrar yapmak" seçenekleri arkeologları ayağa kaldırdı ve ATV'yi kınayan bildiri yayınlandı.

"ÇOK YAZIK"

Arkeologlar Derneği soruya tepki göstererek, "Dün gece ATV'nin 'Kim Milyoner Olmak İster' isimli bilgi yarışmasında 30.000 TL değerindeki hiçbir bilimsel değeri olmayan ve Arkeoloji bilim dalını aşağılayan bu soruyu hazırlayanları ve ATV'yi kınıyoruz. Arkeoloji, bugün dünya ile boy ölçüşebileceğimiz bilim dallarından biridir. Maalesef hala Arkeolojiyi ve arkeologları anlayamamış bir medya ile karşı karşıyayız. Çok yazık!" Sorunun doğru cevabı 'yalamak' olarak açıklandı.

Kim Milyoner Olmak İster'de Sorulan Soru Arkeologları İsyan Ettirdi - Son Dakika
25 Kasım 2018 Pazar 16:47
YORUMLAR (29)
  • Mert ucar : Burda sorulan soruların insanlara katkı yapması lazım.sonucta izlenen program insanlar tarih den bir haber.insanlari eğitici ogretöğretici sorular sorun en azından topluma faydası olsun.
    Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • seyirci : Arkeologlar ses çıkartıyorlar haklısınız bu tür soru belki de eğitim hayatınızda bile karşınıza çıkmamıştır. cidden fosili nasıl tespit ediyorsunuz?
    Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika