Kimse Yok mu Denizli'de Başarılı Öğrencilere Ödül Verdi

Kimse Yok Mu Derneği Denizli Şubesi, ilk yarıyılda yardım ettiği ihtiyaç sahibi ailelerin, derslerinde başarılı olan ve okullarından takdir veya teşekkür alan çocuklarını parayla ödüllendirdi.

Kimse Yok Mu Derneği Denizli Şubesi, ilk yarıyılda yardım ettiği ihtiyaç sahibi ailelerin, derslerinde başarılı olan ve okullarından takdir veya teşekkür alan çocuklarını parayla ödüllendirdi. Dernek binasında düzenlen törene Kimse Yok Mu Şube Başkanı Fahrettin Aytuğ, Şube Müdürü Mehmet Tulunay, öğrenci ve veliler katıldı.
Törende konuşan Aytuğ, imkânları doğrultusunda ilgilendikleri ailelerin çocuklarına teşvik için ödüllendirmede bulunduklarını ve bu çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Aytuğ, “Ne kadar tahsil seviyesi yükselirse anlayış, sevgi artıyor. İnşallah bu çocuklarımız, okumak için daha da yüksek okulları kazanırlar. Onları bu başarısından dolayı tebrik etmek için bu etkinliği düzenledik.” dedi. Kimse Yok Mu eğitim gönüllüsü, rehber öğretmen Mehmet Gözlükaya ise öğrenciler ve velilerine, "Eğitimde Başarı ve Yarıyıl Değerlendirmesi" konulu bir seminer verdi. Gözlükaya, çocukların bu yarıyıl tatilinde kitap okuma alışkanlığı kazanabilmesi için öncelikle sevdiği romanlardan başlayabileceğini dile getirdi. Gözlükaya, “Kazanmayı istediğiniz okulun ismini, çalışma yaptığınız yere asın. Bir hedefiniz olsun. Öncelikle dersinizi çalışıp kitaplarınızı okuyun. Sonra televizyon veya bilgisayar gibi şeylerle meşgul olun.” diye konuştu. Ardından takdir alan 17 öğrenciye zarf içinde 100 lira, teşekkür alan 32 öğrenciye ise 75 lira verildi.

Kaynak: CİHAN

28 Ocak 2015 Çarşamba 16:26

Mehmet Gözlükaya, Denizli, Yerel