Kırımlı/korkunç Yıllar'In Çekimleri Devam Ediyor

Eskişehir 2013 TDKB Ajansının “Kalıcı Eserler” projeleri kapsamında hayata geçirilen, ünlü Kırımlı yazar Cengiz Dağcı’nın “Korkunç Yıllar” romanından uyarlanan “Kırımlı/Korkunç Yıllar” filminin çekimleri Bolu Aladağlar’da devam ediyor.

Eskişehir 2013 TDKB Ajansının "Kalıcı Eserler" projeleri kapsamında hayata geçirilen, ünlü Kırımlı yazar Cengiz Dağcı'nın "Korkunç Yıllar" romanından uyarlanan "Kırımlı/Korkunç Yıllar" filminin çekimleri Bolu Aladağlar'da devam ediyor.

Filmin çekimleri Afyon ve Bolu Aladağlar'da özel olarak kurulan platolarda yapılıyor. Çekimlerine 24 Ocak 2014 günü Afyon'da başlanan Bolu Aladağlar'da devam eden filmi, gazeteci/yazar Avni Özgürel projelendirdi. Senaryosunu Atilla ve Nil Ünsal'ın kaleme aldığı "Kırımlı/Korkunç Yıllar"ın başrollerini Murat Yıldırım, Selma Ergeç, Bülent Alkış, Gülçin Santırcıoğlu ve Burç Kümbetlioğlu paylaşıyor.

PLATODA KURULAN NAZİ KAMPLARI GERÇEĞİNİ ARATMIYOR

Bolu'daki çekimler yoğun kış koşullarında devam ediyor. Filmin aslına uygun olması için Aladağlar'da kurulan Nazi toplama kampı ise gerçeğini aratmıyor. Toplam 150 kişilik ekip tarafından çekilen sahnelerde hem teknik ekibin hem de oyuncuların oldukça zorlandıkları belirtiliyor.

Aladağ'dan sonra Afyon'da çekimlerine devam edilecek olan filmin Nisan ayında vizyona girmesi bekleniyor. Filmin galasının da Türk Dünyasının Başkenti Eskişehir'de yapılması planlanıyor. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

20 Şubat 2014 Perşembe 11:34

Aladağlar, Bolu, Eskişehir, Kırımlı, Yerel