Türkiye Kasaplar Federasyonu'ndan vatandaşı sevindirecek açıklama: Kırmızı ve beyaz ete zam yok

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanvekili Osman Yardımcı, kırmızı ve beyaz ete zam yapılmayacağını belirterek, "Şu anda hiç zam görmüyoruz. Gelse de en fazla 1 TL veya 2 TL gelir. Öyle fahiş fiyatlar gelmez, kimse de korkmasın" dedi.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanvekili ve aynı zamanda Antalya Kasaplar Odası Başkanı da olan Osman Yardımcı, vatandaşlara Ramazan Bayramı'nda verdikleri, "Bayram süresince zam yok" sözünü devam ettirdiklerini, kırmızı et ve tavuk etine zam yapılmadığını ve yapılmayacağını söyledi.

"ŞU ANDA HİÇ ZAM GÖRMÜYORUZ"

Yardımcı, "Et fiyatlarımız aynı yerinde sayıyor. Fiyatlarımız şu an oldukça normal. Biz ete zam gelmesinin karşısındayız. Vatandaşlarımız et yesin istiyoruz, her zaman onların da cebini düşünüyoruz. Verdiğimiz sözü tutuyoruz. Kurbanlar kesildi, vatandaşlar şu anda kurban etini tüketiyor. Bu aydan sonra sezon da biter. Şu anda hiç zam görmüyoruz. Gelse de en fazla 1 TL veya 2 TL gelir. Öyle fahiş fiyatlar gelmez, kimse de korkmasın" dedi.

"KDV KASAPLAR İÇİN DE YÜZDE 1'E İNSİN"

Yardımcı, üreticinin çeşitli sıkıntıları olduğunu belirterek, "Elektrik, su, doğal gaz ve yeme zamlar geliyor. Biz dükkanlarda elektriğe anormal paralar ödüyoruz. Biz esnaf olarak devletimizin yanındayız ama bizim esnafımızın da desteğe ihtiyacı var. KDV tüm gıda maddesinde yüzde 1'e indi, kasaplarda yüzde 8'de kaldı. Bizde de yüzde 1'e indirilmesini istiyoruz. O zaman vatandaş daha ucuz et yer" diye konuştu.

Türkiye Kasaplar Federasyonu'ndan vatandaşı sevindirecek açıklama: Kırmızı ve beyaz ete zam yok - Son Dakika Ekonomi
Türkiye Kasaplar Federasyonu'ndan vatandaşı sevindirecek açıklama: Kırmızı ve beyaz ete zam yok - Son Dakika Ekonomi
Kaynak: İHA
17 Eylül 2020 Perşembe 00:57
YORUMLAR (4)
  • Serkan : Askgari ücrete zam geldiğinde gelir . Damadın oyunu bunlar amaç enflasyonu düşük göstermek değil mi haram olsun..
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • TOKATLI : bonfilesi bifteği 115-125 lira civarında daha ne zammından bahsediyorsunuz birde müjde diyorsunuz kasap efendiler .Sizin kazandığınızın yarısını üretici kazanamıyor. Ramazan oldu zam piknik zamanı geldi zam.Ne bu kardeşim
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika