Kitap Okuyana Çift Kişilik Tiyatro Bileti Hediye

Antalya'da yürütülen proje kapsamında 50 kitap okuyanlara, istediği tiyatro oyununa 2 kişilik bilet hediye edilecek.

Antalya'da yürütülen proje kapsamında 50 kitap okuyanlara, istediği tiyatro oyununa 2 kişilik bilet hediye edilecek.
Antalya Şehir Tiyatroları ile Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Doğan Hızlan Kütüphanesi'nin ortaklaşa yürüttüğü "Kütüphanede Tiyatro Var Projesi" ile insanlara kitap okuma alışkanlığı ve tiyatro sevgisi kazandırılması hedefleniyor.
Projede Büyükşehir Belediyesine bağlı bütün kütüphanelerden 50 kitap okuyanlar, Antalya Şehir Tiyatrolarından istediği oyuna çift kişilik tiyatro bileti kazanacak.
Özellikle çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve tiyatro sevgisini aşılamak için yürütülen projede, bilet almaya hak kazanan kütüphane üyeleri, üye oldukları kütüphaneden verilen davet mektubuyla Antalya Şehir Tiyatroları gişesinden oyun seçimlerini yaparak, 2 kişilik biletlerini alabilecek.
Antalya Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, yaptığı yazılı açıklamada, bir yandan tiyatro sanatını yaygınlaştırırken, bir yandan da okuma sevgisini artıran projede yer aldıklarını belirtti.
Özgür, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in kültür ve sanata desteği sayesinde gelecek için büyük adımlar atıldığını vurguladı.

Kaynak: AA

10 Mart 2017 Cuma 12:12

Mehmet Özgür, Doğan Hızlan, Şehir Tiyatroları, Antalya, Kültür Sanat