Klasik Otomobil Turu

Türkiye'nin klasik otomobilleri, otomotiv kenti Bursa'yı fethetti!

BURSA KLASİK OTOMOBİL TURU KORUPARK'TAN START ALDI…

Osmangazi Rotary Kulübü, Klasik Otomobil Kulübü ve Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezlerinden Bursa Korupark işbirliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen "2. Bursa Klasik Otomobil Turu" ünlü perküsyon ustası Burhan Öçal'ın katılımı ile otomotiv kenti Bursa'da start aldı.

Osmangazi Rotary Kulübü ve Klasik Otomobil Kulübü'nün düzenlediği Korupark AVM, Divan Hotel ve Power FM'in sponsor olduğu projeden elde edilen gelirle Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kanser hastalığının teşhisinde kullanılan MİKROTOM* cihazı satın alınacak.

Osmangazi Rotary Kulübü, İstanbul Klasik Otomobil Kulübü ve Korupark Alışveriş Merkezi işbirliği ile çocukların erken teşhis ile kanser hastalığından kurtulmalarını sağlamak amacıyla başlatılan "Bursa Klasik Otomobil Turu"nun ikincisi ünlü perküsyon ustası Burhan Öçal'ın katılımı ile 8 Ekim Cumartesi günü Bursa Korupark Alışveriş Merkezi'nden start aldı.
Rotaryenler, otomotiv sektörünün önde gelenleri, klasik otomobil sahipleri, koleksiyonerler, müze sahipleri, klasik otomobil meraklıları ve Bursa halkının yoğun katılımı ile gerçekleşen etkinlikte 60'a yakın klasik otomobil yer aldı. Rengârenk klasik otomobiller ile renklenen otomotiv kenti Bursa'da "Klasik Otomobil Turu"nun geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

İlki 2010 yılında gerçekleştirilen bu projeden elde edilen gelir ile Uludağ Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'na Mikrotom cihazı bağışlanmıştı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen etkinlik sonrası sponsorların destekleri ile yine Uludağ Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'na Mikrotom cihazı satın alınacak.

*Mega kaset sistemli Mikrotom cihazı ile operasyon öncesi ve sonrası biyopsilerde hücre sınırlarının kontrolü yapılabiliyor ve kanserli hücrelerin tamamıyla temizlenip temizlenemediği belirleniyor.

Kaynak: Bültenler

11 Ekim 2011 Salı 16:34

Güncel