Klasik Otomobiller, Kanser Hastaları İçin Yola Çıktı

Klasik otomobil tutkunları, kanser hastalığının erken teşhisine imkân sağlayan cihaz alabilmek için Bursa'da şehir turu düzenledi.

Klasik otomobil tutkunları, kanser hastalığının erken teşhisine imkân sağlayan cihaz alabilmek için Bursa'da şehir turu düzenledi. Klasik Otomobil Kulübü ve Osmangazi Rotary Kulübü'nün birlikte hayata geçirdiği 'Bursa Klasik Otomobil Turu'na 60 araç katıldı. Yarışmanın geliri ile Uludağ Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'na kanser hastalarına erken teşhis sağlayan mikrotom cihazı alınacak.

Korupark'ta başlayan yarışmaya göz kamaştıran nostaljik otomobiller katıldı. Etkinliğin otomotivin başkenti olan Bursa'ya yakıştığını belirten Osmangazi Rotary Kulübü Başkanı Raşit Köseleci, yaptıkları etkinliklerin sosyal sorumluluk amaçlı olduğunu belirtti. Köselece, Uludağ Üniversitesi Patoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı'nın bir gereksinimi olan cihazı alıp teslim edeceklerini kaydetti.

Organizasyon Komitesi Başkanı Deniz Şahin ise geçen sene Bursalılara görsel bir şölen sunmayı hedeflediklerini ve bunu başardıklarını belirterek, "Dışarıda dönemin en güzel araçları var. Geçen sene olduğu gibi bu senede organizasyonu başarıyla tamamlamak istiyoruz." dedi.

Klasik Otomobilciler Kulübü Başkanı Aydın Harezi de etkinliğin her yıl büyüyerek devam etmesini diledi. Yarışmaya klasik otomobiliyle katılan ünlü perküsyon ustası Burhan Öcal ise 30 senedir garajda duran 55 motel otomobiliyle geldiğini belirtti. "Klasik arabaları çok seviyorum, geçen sene de geldim. İnşallah seneye de gelirim. Eşimle katıldım. Bursa'ya gelmekten ayrı bir sevinç duyuyorum. Yarışta iddialı değilim çünkü bu araba ile ilk kez yarışacağım. 55 model arabam. 6 silindir 2500 motor orijinal. Bunun bakımını yapıp buraya yetiştirdim. Başka arabalarım da var." diye konuştu.

Konuşmaların ardından başlayan yarış, Göynüklü, Altuntaş, Trilye, İzmir Yolu ve Kent Merkezi güzergâhının ardından Divan Otel önünde son bulacak.

Kaynak: CHA

08 Ekim 2011 Cumartesi 13:42

Politika, Güncel