Klasik Otomobiller Kanser Hastalarına Destek İçin Yollara Çıktı

-bursa'da Osmangazi Rotary Kulübü tarafından bu yıl 3'ncüsü düzenlenen etkinlikte, klasik otomobil tutkunları kanser hastaları için yollara çıktı.

-bursa'da Osmangazi Rotary Kulübü tarafından bu yıl 3'ncüsü düzenlenen etkinlikte, klasik otomobil tutkunları kanser hastaları için yollara çıktı. Büyük ilgi gören etkinlikte Bursalılar otomobillerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Osmangazi Rotary Kulübü'nün 3'üncü Geleneksel Bursa Klasik Otomobil Turu, Korupark Alışveriş Merkezi önünden bugün başladı. Yarın da devam edecek turun startını, Osmangazi Rotary Kulübü Dönem Başkanı Nur Yücel, Rotary Uluslararası Gelecek Dönem Direktörü Şafak Alpay ile birlikte verdi.

Düzenledikleri etkinlik ile Bursalılara nostaljik ve görsel bir şölen sunmayı hedeflediklerini açıklayan Osmangazi Rotary Kulübü Dönem Başkanı Nur Yücel, "Organizasyonunun ilk yılında, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bölümünde, lösemi hastası çocukların tedevisinde ihtiyaç duyulan 'sitosantrifüj' cihazını satın aldık. Geçen sene ise yine Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin, Patoloji Bölümü'ne bu kez biyopsisi yapılan hücrelerin durumunu kısa sürede sonuçlandıran, mikrotom cihazı alıp bağışladık. Bu yıl ise, Bursa Onkoloji Hastanesi Üroloji Kliniği'ne 'Üreterorenoskop Cihazı' almak için yola çıktık. Gerekli olan 25 bin TL'yi toplayıp cihazı alacağımızı umut ediyorum" dedi.

Etkinliğe aralarında 80 yaşındaki araçlarında bulunduğu toplam 28 klasik katıldı. Otomobillere büyük ilgi gösteren Bursalılar araçların yanında bol bol hatır fotoğrafı çektirdi.

FK-(FK/AAA) - Bursa / Merkez

Kaynak: DHA

06 Ekim 2012 Cumartesi 18:12

Uludağ Üniversitesi, Osmangazi, Politika, Güncel