Koç Healthcare İle 'Sağlığınıza Dokunun'

Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi, hastalar için özel olarak geliştirilen Koç Healthcare mobil uygulamasıyla tüm medikal kayıtları tek bir dokunuşun altında topluyor.

Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları tarafından güncel teknolojiler kullanılarak hastaların kişisel sağlık verilerine hızlı erişim hizmeti vermek amacıyla Koç Healthcare mobil uygulaması geliştirildi. "Sağlığınıza Dokunun" mottosundan hareketle hizmete sunulan Koç Healthcare mobil uygulaması, Amerikan Hastanesi'nde ve Koç Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören hastaların medikal kayıtlarına kolayca erişebilmelerini ve sonuçları takip edebilmelerini sağlıyor.

Koç Healthcare uygulamasıyla hastalar Radyoloji görüntülerine hareketli formatta ulaşabilirken, görüntülerin arasında aynı ekranda karşılaştırma yapabiliyor. Uygulama aracılığıyla Radyoloji, Patoloji ve Laboratuvar sonuçlarına erişebilen hastalar, aynı zamanda ameliyat raporlarını ve epikrizlerini de inceleme fırsatı elde ediyor. Randevu talebi oluşturulabilen ve takibinin yapılabildiği mobil uygulama, daha önce ayakta ve yatarak tedavilere dair detayları da aktarıyor. Düzenli kullanılan ilaçları hatırlatmasının yanı sıra nabız ve günlük adım bilgilerini anlık olarak gösteren uygulamanın ana ekranından sigorta, alerji, kan grubu ve acil durumlarda aranacak numara gibi bilgilere de tek tuşla erişim mümkün.

Kaynak: Bültenler

10 Mayıs 2018 Perşembe 11:16

Koç Üniversitesi, Vehbi Koç Vakfı, Güncel