Koleksiyon Yeni Ofis Serisini Özel Bir Davetle Tanıttı

Koleksiyon yeni ofis tasarımlarını, uluslararası seçkin isimlerin de katıldığı 'RE-work' temalı büyük bir lansmanla tanıttı.

Ofis çevresi ile çalışma alışkanlıkları arasındaki ilişki ve bunun doğru yönetilmesindeki öneme gönderme yapan yeni tasarımlar Koleksiyon Tarabya Kampüsü'ndeki bu özel davetle ilk defa sunulmuş oldu.

Koleksiyon Yönetim Kurulu Üyeleri Koray Malhan ile Doruk Malhan'ın ev sahipliğinde, iş dünyasının önde gelen temsilcileri, dünyadan ve Türkiye'den önemli mimarlar, tasarımcılar ve medya mensuplarından oluşan davetliler, Koleksiyon'un yeni ofis serisinin lansmanında bir araya geldi

Koleksiyon'un Tarabya Kampüsü'nde gerçekleştirilen etkinlikte, değişen bir dünyada sürdürülebilir değişimin nasıl gerçekleştirilebileceği anlatıldı. 'REwork' başlıklı yaklaşım altında sergilenen bu yeni tasarımlar ofis çevresinin çalışma alışkanlıkları üzerindeki etkilerinin altını çiziyor. Koleksiyon'un bir süre önce gündeme taşıdığı Umberto Eco'nun 'Açık İş' felsefesinden yola çıkan bu yeni yaklaşım değişimi yönetebilen bir iş anlayışı için ofisi yeniden düşünmeye davet ediyor.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Koray Malhan; "Son dönem yapmış olduğumuz 'Açık İş' tema'lı çalışmaların derlendiği bu sergide sizleri aramızda görmekten çok memnunuz. Yaratıcı sürecin genişleyerek, izleyenleri de aktif katılımcı olarak sürece dahil etmesi prensibini ele alan, Umberto Eco'ya ait bu teori temelinde tasarımda neler yapılabileceğini değerlendirdik. Bu düşünce yolunda gelişen çalışmaları dünyada belli başlı merkezlerde sunmadan önce ilk defa İstanbul'da derledik" diye belirtti.

Geceye katılan misafirler; Koleksiyon'un izlediği 'Açık İş' teorisiyle oldukça uyumlu, özgün bir akustik enstrüman olan 'Yaybahar' performansıyla da keyifli vakit geçirdiler. Müzisyen Görkem Şen tarafından geliştirilen bu yeni enstrüman, dijital bir sintizayzırdan elde edilebilecek sesleri, baştan sona akustik olarak tasarlanmış bir mekanizmada sunabiliyor.


Kaynak: Bültenler

04 Mayıs 2015 Pazartesi 09:39

Umberto Eco, Türkiye, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri