11 saatte kontrol altına alınan orman yangınından sonra bölgeden ilk görüntüler

Balıkesir'in Marmara Adası'nda, dün öğle saatlerinde başlayan orman yangını yaklaşık 11 saat sonra kontrol altına alındı. 80 hektarlık alan kül olurken bilanço havadan görüntülendi.

Adanın Mestanağa mevkisinde gündüz saatlerinde çıkan ve akşam üzeri kontrol altına alınan yangın, bölgeye yakın Çınarlı Mahallesi'ndeki ormanlık alana sıçramış, rüzgarın da etkisiyle büyümüştü. Bunun üzerine bölgedeki ekipler Çınarlı Mahallesi'ne sevk edildi. Yerleşim yerlerine yakın olduğu bildirilen yangına çok sayıda ekip ve çevredeki vatandaşlar müdahale etti. Yangında 2 ev ve jandarma lojmanları yandı, 60 ev tahliye edildi, çok sayıda hayvan telef olurken ve 4'ü itfaiye eri 19 kişi dumandan etkilendi.

ŞAFAĞIN ARDINDAN İLK GÖRÜNTÜLER GELDİ

Yangının kontrol altına alınmasından sonra açıklama yapan Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, 80 hektarlık bir alanın kül olduğunu duyurmuştu. Havanın aydınlanmasıyla olay yerinden ilk görüntüler de geldi. Yerleşim yerlerine kadar ilerleyen yangın önüne çıkan her şeyi yok ederken, geride korkutucu görüntüler bıraktı.

11 saatte kontrol altına alınan orman yangınından sonra bölgeden ilk görüntüler - Son Dakika
Türkiye genelinde dün orman ve tarım alanlarında 27 yangın çıktı Türkiye genelinde dün orman ve tarım alanlarında 27 yangın çıktı

Kaynak: İHA

13 Ağustos 2019 Salı 09:07

Süleyman AksoyBalıkesirJandarmaİtfaiyeMarmaraAdalar
YORUMLAR (8)
  • TUNÇ06 : buralar tekrardan nağaçlandırılmalı kesinlikle.otele motele müsade edilmemeli diyecem ama...nerede biz de o kafa..
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ömer korkmaz : Tam villalık olmuş.. Rant uğruna güzelim doğayı talan eden ve ne hikmetse hiç sorumluları bulunamayan aradan geçen zaman sonra bazı kişilere rant yolu açan bu hainliğinizin bedeli elbet birgün ağır olacak...bunu kim yaptı diye sormam, bunu kim yaptırdı diye sorarım..
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır