Konya'da Tutuklanan 'Bisikletli Tacizci'den 2. Şaşırtan Savunma: 19 Yıldır Evliyim

Konya'da bisikletiyle kadınları elle taciz ettiği iddiasıyla tutuklanan Mehmet D., 'Ben 19 yıldır evliyim' diyerek suçlamaları reddetti. Tacizci daha önce de 'Geçerken elim çarptı' demişti.

Konya'da bisiklet sürerken 4 kadını elle taciz ettiği iddiasıyla tutuklanan 39 yaşındaki Mehmet D. ifadesinde, "Benim de mavi bisikletim var ama görüntülerdeki bisikletli şahıs ben değilim. Bisikletli şahsın da kim olduğunu bilmiyorum. Ben 19 yıllık evliyim. Benim içki, sigara ve uyuşturucu madde gibi kötü alışkanlığım da yoktur. Eşimle herhangi bir problemim yok" diyerek suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Kameraya yansıyan taciz görüntülerinin izletildiği Mehmet D., daha önce de ifadesinde, "Ben bir şey yapmadım. Geçerken elim çarptı" demişti.

İHBAR ÜZERİNE 500 GÜVENLİK KAMERASI İNCELENDİ

5 Ocak 2017 tarihinde merkez Selçuklu ilçesi Hüsamettin Çelebi Mahallesi Hadimi Caddesi üzerinde meydana gelen ilk olayda bisikletli bir kişi, bir kadını elle taciz ederek kaçmıştı. Polis ekiplerinin çalışma yürüttüğü sıralarda 9 Haziran Cuma günü Binkonutlar Mahallesi Meşale Sokak üzerinde bir taciz olayı daha yaşandığı ihbarı geldi. İhbar üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran polis, taciz olaylarının meydana geldiği adreslerde yaklaşık 500 güvenlik kamerasının görüntülerini inceledi.

VATANDAŞLAR 'BİSİKLETLİ TACİZCİ' YAKALANSIN DİYE ÇALIŞMA BAŞLATTI

Vatandaşlarla da görüşen ekipler şüphelinin bir taciz olayını gerçekleştirirken güvenlik kamerası görüntüsüne de ulaştı. Vatandaşlar da sosyal paylaşım sitesi üzerinden bisikletli tacizcinin fotoğraflarını paylaşarak yakalanması için kendi aralarında çalışma yapmaya başladı. Zaman zaman sosyal medya üzerinden haberleşerek bir araya gelen vatandaşlar, sokak sokak tacizciyi bulmak için arama yaptı.

"EŞİMLE PROBLEMİ YOK, BİSİKLETİ BEN SÜRMEDİM"

Kendilerine gelen bir ihbarı değerlendiren ekipler gittikleri apartmanda şüphelinin bindiği aynı model bir bisiklet buldu. Bisiklet sahibinin aynı apartmanda oturan 39 yaşındaki M.D. olduğunu belirleyen polis, eve giderek şüpheli M.D.'nin eşinin ifadesine başvurdu. M.D.'nin eşinin de güvenlik kamerası görüntüsündeki şahsın eşi olduğunu teşhis edince M.D., merkez Karatay ilçesindeki iş yerinde gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen şüphelinin ilk ifadesinde, "Geçerken elim çarptı" diyerek kendini savunmuştu. Sevk edildiği mahkemece tutuklanan Şüpheli M.D.'nin daha sonraki ifadesinde de, "Benim de mavi bisikletim var ama görüntülerdeki bisikletli şahıs ben değilim. Bisikletli şahsın da kim olduğunu bilmiyorum. Ben 19 yıllık evliyim. Benim içki, sigara ve uyuşturucu madde gibi kötü alışkanlığım da yoktur. Eşimle herhangi bir problemim yok" diyerek suçlamaları reddetti.

Kaynak: İHA

20 Haziran 2017 Salı 12:48

Çelebi, Selçuklu, Konya, 3. Sayfa
YORUMLAR