Konya Hasta Olan Eşi Nediyle Yardım Eli Uzatılmasını İstiyor

Konya'da 7 yıllık evli Aysel Şen (33), aynı yaştaki eşi Dursun Şen'in, kronik böbrek yetmezliği ve hemofili hastası olduğunu evde peritonit diyaliz tedavisi gördüğünü belirtti.

Konya'da 7 yıllık evli Aysel Şen (33), aynı yaştaki eşi Dursun Şen'in, kronik böbrek yetmezliği ve hemofili hastası olduğunu evde peritonit diyaliz tedavisi gördüğünü belirtti. Eşinin 3 ayda bir, bin 500 lira engelli maaşı aldığını belirten Şen, maddi yönden sıkıntı yaşadıklarını belirterek, Çaresizim, yardım istiyorum. dedi.

Ereğli'de eskiden belde statüsünde olan Belkaya Mahallesi'nde oturan Aysel Şen, eşi Dursun Şen'in, 2012 yılından itibaren kronik böbrek yetmezliği hastası olduğunu ardından hemofili (kanın normal olarak pıhtılaşmaması) rahatsızlığının başladığını belirtti.

HASTANEYE GİDECEK YOL PARASI BULAMIYORUZ

Yeşil kart sayesinde eşinin tedavisinin gerçekleştiğini ifade eden Şen, Eşim böbrek yetmezliği nedeniyle peritonit diyaliz tedavisi görüyor. Günde 4 defa evde diyaliz oluyor. Kan hastalığı içinde Konya'daki tıp fakültesine gidiyoruz, oradaki onkoloji hastanesinde tedavisi yapılıyor. Onkoloji tedavisi için zaman zaman hastaneye gidemiyoruz ve ilacını biz kendimiz para vererek almak zorunda kalıyoruz. Zaman zaman Konya'daki hastaneye gitmek için yol parası bulamıyoruz. dedi.

DEVLET YARDIM EDİYOR AMA YETERLİ GELMİYOR

Eşinin 3 ayda bir bin 500 lira ila bin 700 lira arasında değişen engelli maaşı aldığını hatırlatan Şen, Eşim maaş alıyor, daha önce Kasım ve Ekim ayında, Kaymakamlık 'tan 300'er lira yardım aldık. Kömür yardımı aldık, ama bunlar yetmiyor. Oturduğumuz ev Ereğli Belediyesi'ne ait lojman ve yıllık bin 750 liraya kiralamıştık. Kirayı ödeyemediğimizden, borcu ödemediğimiz takdirde evi tahliye etmemiz için tebligat geldi. Ben eşimin hastalığı nedeniyle çalışamıyorum. Yine eşimin rahatsızlığı nedeniyle çocuğumuzda olmadı. Devletimiz bize sahip çıkıp yardım ediyor ama yeterli değil. Eşim steril bir ortamda tedavisini sürdürmesi gerekir. Ama oturduğumuz ev steril değil. O nedenle Ereğlili hemşerilerimin yardım elini uzatmasını istiyorum. diye konuştu.

(

Konya Hasta Olan Eşi Nediyle Yardım Eli Uzatılmasını İstiyor - Son Dakika

Kaynak: DHA

17 Ocak 2018 Çarşamba 14:33

Dursun Şen, Belkaya, Ereğli, Konya, Politika, Güncel