Konya-Kılıçdardoğlu, Fezlekeyle İlgili 'Hatırlatmazsanız Şerefsizsiniz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında hazırlanacak fezleke ile ilgili CHP iktidar olursa, sen ve yandaşların malı götüremiyecek, haram yedirmeyeceğim size. Her kuruşun hesabını vereceksiniz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında hazırlanacak fezleke ile ilgili CHP iktidar olursa, sen ve yandaşların malı götüremiyecek, haram yedirmeyeceğim size. Her kuruşun hesabını vereceksiniz. Biz böyle bir gelenekten, ahlaktan geliyoruz. Oturacaksın, her türlü dümeni çevireksin savcılara talimat vereceksin, Kılıçdaroğlu için fezleke hazırlayın. Hazırlatmazsanız şerefsizsiniz. Sanıyorlar fezleke hazırlanacak biz geri adım atacağız. Bir milim geri atmayacağız. Biz Kuvayi Milliyeciyiz. Biz onlar gibi değiliz.dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partili belediye başkanlarıyla 3 ayda bir farklı illerde yaptığı 'Belediye Başkanları' toplantısına katıldı. Toplantıda yerel ve genel seçimlerde yol haritasının belirleneceği, belediye başkanlarına tavsiyelerde bulunup, onların önerilerinin alınacağı belirtildi. Belediye başkanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, Türkiye'de en çok huzura ihtiyaç olduğunu belirtti. Artık kavga istemediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi
En çok huzura ihtiyaç duyuyoruz. Birlikte yaşamaya ihtiyaz duyuyoruz. Farklı görüşlere, farklı düşüncelere tahamül edilsin istiyoruz. Birlikte yaşamanın özünde yatan zaten budur. Bu millet kavgadan zaten bıktı. Biz kavga istemiyoruz. Kendi ülkemizde huzur istiyoruz. Kendi ülkemizde huzur isterken benim gibi düşünmeyen insanın düşüncesini açıkca ifade etmesini istiyoruz. Herkes benim gibi düşünsün, herkes benim gibi karar versin, en doğruyu ben bilir, ben yaparım, benim dışımda yapılanların tamamı yanlış diye düşünce bu topraklada olmamalı. Bu ülkede birlikte yaşamak, huzur içinde yaşamak varken neden kavga, neden gerilim. Sabah, akşam toplumu germenin, toplumu kavga noktasına taşımasının hiçbir mantığı yok.
'VATANDAYA NİYE ÇAY İKRAM EDİYORSUNUZ DİYORLAR'
CHP'li belediye başkanları üzerinde baskı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Belediye başkanlarımızın üzerinde baskı olduğunu biliyorum. Bu baskı yeni bir baskı değil. Gelip denetip yapıyorlar istediğiniz kadar yapın. Gelip denetim yapıyorlar ama hiçbir şey bulamıyorlar. Vatandaşa ikram edilen çayı eleştiriyorlar. Vatandaşa niye çay ikram ediyorsunuz diyorlar. Çünkü başka bir şey bulamıyorlar. Vatandaşa çay da kahvede ikram ederiz. Eleştirecekmisiniz, eleştirmezseniz namertsiniz. Halka hizmet, hakka hizmettir. Bizim temel felsefemiz budur. Herkes bunu bilsin. dedi.
TÜRKİYE'DE BEKA SORUNU
Kılıçdaroğlu, Bugün devletin en yetkili makamlarında oturanlar Türkiye'de beka sorunu var diyorlar. Türkiye'nin gelecek sorunu varmış. 15 yıl önce Türkiye'nin beka sorunu yoktu. Ne oldu da Türkiye'nın beka sorunu ve gelecek sorunu çıktı Yönetilmeyen bir Türkiye gerçeği çıktı ortaya. Sokaktakı vatandaşın gelecek endişesi var. Konuşamıyor sokaktaki vatandaş.dedi.
SORUN YARATAN KİŞİLER SORUN ÇÖZEMEZ
Rahmetli eski Cumhurbaşkanı Turgt Özal'ın, başbakanlık döneminde kendisini eleştiren karekatürleri çerçevletip başbakanlık konutuna astığını belirten Kılıçdaroğlu, Geldik 2018'e buyrun bir karekatür çizin bakalım. Karekatürcülere yasak geldi. Gazeteciler yazı yazamıyor, kendilerine otosansür uyguladı.Efendim bütün gazeteler her sabah beni manşet etsin. Bütün gazeteler seni manşete çıkardı diye sen Türkiye'nin sorunu mü çözeceksin. Sorun yaratan kişiler, sorun çözemez.dedi.
Sabah, AKŞAM CHP'Yİ ELEŞTİRİYORLAR, CHP'Mİ BU ÜLKEYİ YÖNETİYOR
Kılıçdaroğlu, iktidarın sabah, akşam CHP'yi eleştirdiğini belirterek şöyle konuştu
16 yılda bu memleketi kimler yönetiyor Sabah kalkıyorlar CHP, öğle zamanı CHP, akşam CHP, saat başı CHP, CHP ne yaptı size Ülkeyi CHP yönetiyorsa eleştirin. Dolar almış başını gidiyor, sorumlusu biz isek eleştirin. Ortadoğu bataklığına Türkiye'yi CHP soktuysa eleştirin. Yav kendi kabahitiniz var, kabahatinizi örtmek için sabah, akşam CHP. CHP bir şey yaptı. Onların yaptıkları yanlışları CHP dışında dile getiren başka parti yok. Benim yanlışlarımı niye söylüyorsun, beni niye millete şikayet ediyorsun, diyor. Kime şikalet edelip peki. Millete şikayet edeceğiz. Milletin burnundan getirdin. Esnaf alışveriş yapamaz hale geldi. Hollada'dan büyük Konya'dayız, tahıl ambarı olan Konya'dayız gedil mi Mercimek nerden geliyor Saman, buğday, arpa, pamuk nerden geliyor Dışarıdan. Patlıcan dışardan, et, canlı hayvan o da dışardan geliyor. Sebebi kim, sorumlusu kim CHP mi Bütün vatandaşlarıma söylüyorum, artık düşünmemiz zamanı, şapkayı alıp, önümüze koyup düşünmemiz lazım. Bu memleketi bu hala getirdiler. Bu memleketi bu hale getirenler Ankara'da oturan beylerdir, cebini düşünen beylerdir. Bunu herkesin bilmesi lazım.
FEZLEKE ÇIKIŞI
Kendisi hakkınddaki fezlekenin hazırlanmasını isteyen Kılıçdaroğlu, Dönüp bana diyorlar ki, devlet memuruyken maaş dışında para kazanmadın. Evet maaş dışında para kazanmadım, haram yemedim, cebimi düşünmedim, yolsuzluk yapmadım. Haram yemeyi, kul hakkı yemeği maarifet sayıyorlar. Sen haram yediysen boğazında kurusun kardeşim. Ben haram yemem, yedirmem de. Onun için CHP iktidar olursa biz malı nasıl götüreceğiz telaşındalar. CHP iktidar olursa, sen ve yandaşların malı götüremiyecek, haram yedirmeyeceğim size. Her kuruşun hesabını vereceksiniz. Biz böyle bir gelenekten, ahlaktan geliyoruz. Oturacaksın, her türlü dümeni çevireksin savcılara talimat vereceksin, Kılıçdaroğlu için fezleke hazırlayın. Hazırlatmazsanız şerefsizsiniz. Sanıyorlar fezleke hazırlanacak biz geri adım atacağız. Bir milim geri atmayacağız. Biz Kuvayi Milliyeciyiz. Biz onlar gibi değiliz. Biz, bize oy versin vermesin, her vatandaşa saygı duyarız. Onlar gibi değiliz, nankör değiliz. Bizim kitabımızda nankörlük yok. Vatandaşa hizmet, halka hizmet, hakka hizmettir. Elle sefer söyledik, kışlaya, camiye, adliyeye siyaset sokmayın diye. Şimdi her tarafta siyaset var. Adalet yok memlekette. Adalet olsa 450 kilometre niye yürüyeyim. Onlarda biliyor bu memlekette adalet yok.diye konuştu.

Kaynak: DHA

13 Nisan 2018 Cuma 13:59

Konya, Türkiye, Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi, Politika, Güncel