Konya, Kütahya Kesin Aday Listeleri

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Kesin aday listelerine göre, Konya'nın milletvekili adayları şöyle:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Ahmet Davutoğlu

2- Kerim Özkul

3- İlhan Yerlikaya

4- Ayşe Türkmenoğlu

5- Cem Zorlu

6- Hüseyin Üzülmez

7- Mustafa Baloğlu

8- Mustafa Kabakcı

9- Gülay Samancı

10- Mustafa Akış

11- Harun Tüfekci

12- Abdullah Ağralı

13- Halil Etyemez

14- Rahim Türk

DEMOKRAT PARTİ

1- Hüseyin Akbal

2- Atif Güzel

3- İbrahim Yılmaz Bahçeci

4- Hasan Öztürk

5- Cumaali Akbudak

6- Ümit Doğruöz

7- Hasan Hüseyin Bilgi

8- Ali Seçmen Çevik

9- Müşerref Küçüktabak

10- Hasan Bedel

11- Emine Yalçın

12- Süleyman Ercan Yaman

13- Mehmet Uyar

14- Münir Nair Kapandı

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Atilla Kart

2- Mehmet Topbaş

3- Mahir Dilek

4- Orçin Güney Çalık

5- Nurcan Birgül Öztürk

6- Durmuş Ali Karamut

7- Ali Tekiş

8- Hüseyin Kaya

9- Seher Avşar

10- Şeniz Kurtuluş

11- Kemal Mutlu

12- Nazmi Kurtu

13- Hüseyin Yağcı

14- Köksal Filorinalı

MİLLET PARTİSİ

1- Mehmet Ali Küçükgüzel

2- Kemal Kale

3- Sıttıka Kara

4- Mustafa Korkmaz

5- Celal Toklu

6- Hatice Sayar

7- Hilmi Muştu

8- Zeynep Banu Yıldız

9- Perihan Mısral

10- Hamdi Erdem

11- Rifat Akbaş

12- Yaşar Sert

13- Abdullah Nacır

14- Bayram Tutar

SAADET PARTİSİ

1- Mustafa Özkafa

2- Tacettin Çetinkaya

3- Mustafa Derbentli

4- Necati Eroğlu

5- Ali Mücevher

6- Şuayip Koçak

7- İsmail Aydilek

8- Mahmut Sami Büyükyılmaz

9- Hüseyin Akkaya

10- Ahmet Gönç

11- Hatice Gerçeker

12- Hasan Hüseyin Uyar

13- İbrahim Çelik

14- Rauf Büyüktermiyeci

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Teoman Rıza Güneri

2- Veli Tolu

3- Mustafa Necati Özkan

4- Süleyman Boyalı

5- Hasan Basri Sayı

6- Fatma Kola Bozkurt

7- Ali Şanal

8- Fahri Eken

9- Hüseyin Seleş

10- İsrafil Kösedağ

11- Mevlüt Cihat Şahin

12- Yavuz Sözer

13- Ahmet Arıkoğlu

14- Bülent Canca

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Faruk Bal

2- Mustafa Kalaycı

3- Mustafa Sait Gönen

4- Zühal Ekici

5- Hasan Kaya

6- Oğuz Kürşat Ünal

7- Hacı Mustafa Tombuloğlu

8- Okday Metli

9- Durmuş Ali Açıkel

10- Faruk Sonkaya

11- Salih Akça

12- Habibe Sevil Altınışık

13- Sabit Çevik

14- Tahsin Koyuncu

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Murat Papuç

2- Serhan Poçan

3- Hava Çankaya

4- Fatih Bilici

5- Fadime Saday

6- İshak Saday

7- Kerim Metli

8- Ömer Kara

9- Dilara Güven

10- İlknur Yılmaz

11- Safiye Karabulut

12- Özge Özkan

13- Mehmet Cengiz

14- Bora Sayın

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- İbrahim Faruk Evirgen

2- Önder Demirok

3- Mehmet Yücel Şentürk

4- Yasemin Aydogan

5- Miyase Höke

6- Serpil Yener

7- Hakan Polat

8- Mehmet Ok

9- Erdal Yiğit

10- Tümay Özcan

11- Menderes Tamayar

12- Mustafa Büyükçeşmeci

13- Mefaret Karademir

14- Mevlüt Karademir

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Osman Seçgin

2- Osman Balcı

3- Veysel Karakaş

4- Ömer Karabudak

5- Murat Çetin

6- Necati Çivlik

7- Havva Yıldız

8- Mehmet Torun

9- Ali Osman Soydoğan

10- Hüseyin Altun

11- Arzu Çimi

12- Özcan Kurt

13- Hüseyin Doğan

14- Ahmet Polat

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Ahmet Göksu

2- Pakize Güleray

3- Veli Karademir

4- Nefibe Özçelebi

5- Mehmet Tokat

6- Ali Demirel

7- Bahriye Filiz

8- Enver Gencer

9- Zühal Erdem

10- Ali Onay

11- Osman Akbinar

12- Hasan Ali Kunt

13- Mustafa Oflaz

14- Mustafa Turfan

BAGIMSIZ

- Hacı Mehmet Bozdağ

- Özgür Akın

-Kütahya KESİN ADAY LİSTELERİ-

Kesin aday listelerine göre, Kütahya'nın milletvekili adayları şöyle:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Soner Aksoy

2- Hasan Fehmi Kinay

3- İdris Bal

4- Vural Kavuncu

5- Bediha Türkyılmaz

DEMOKRAT PARTİ

1- Hüseyin Tüysüz

2- Hüseyin Zengin

3- Servet Bilgin

4- Ahmet Çoban

5- Münevver Azmioğlu

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Seref Han

2- Zeliha Aksaz Şahbaz

3- Şeref Doğan

4- Ruhsen Kumdalı

5- Faruk Behram Soydan

EMEK PARTİSİ

1- Ramazan Erdönmez

2- Mesut Soykal

3- Gülüsüm Şimşek

4- Ahmet Can

5- Halit Utku

MİLLET PARTİSİ

1- Mehmet Kiraz

2- Halil Özcan

3- Bayram Örnek

4- Davut Erdoğmuş

5- İsa İsmail Pekuslu

SAADET PARTİSİ

1- Ali İhsan Oturak

2- Ali Kemal Derin

3- Halil Hamzaoğlu

4- Mehmet Özdemir

5- Şerif Ahmet Günel

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1- Eşref Uğurlu

2- Muzaffer Sargın

3- Muhammed Murad Aydın

4- Ergün Kuzu

5- Erkut Yenigün

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Mehmet Akif Ulusoy

2- Berna Ergen

3- Ali Osman Şahin

4- Hayati Asiltürk

5- Muammer Yüğrük

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Alim Işık

2- Ahmet İça

3- Önder Kıcıroglu

4- Mehmet Armut

5- Osman Barut

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Yücel Üçel

2- Hayriye Üşümezgezer

3- Aytül Tezel

4- Hülya Neşe Uzuner

5- Hande Tunca

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Umut Öztürk

2- Zafer Karaca

3- Vahap Demir

4- Melek Pınarbaşı

5- Cemil Yürükel

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Mehmet Sarı

2- Harun Karaarslan

3- İsmail Bozyiğit

4- Mehmet Cemal Tanrıkulu

5- Hasan Söyler

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- İclal Nimsi

2- Fatma Nuran Yedekçi

3- Hürriyet Tuğral

4- Deniz Uçar

5- Ayten İnceer - ANKARA

Kaynak: AA

29 Nisan 2011 Cuma 10:10

Politika, Güncel