Konya üniversite öğrencisi, kuyuya atlayıp intihara kalkıştı

Üniversite öğrencisi, kuyuya atlayıp intihara kalkıştıKonya'da üniversite öğrencisi Abdullah Ü. (21), yaklaşık 3.5 metrelik boş su kuyusuna atlayıp intihara kalkıştı.

Üniversite öğrencisi, kuyuya atlayıp intihara kalkıştı
Konya'da üniversite öğrencisi Abdullah Ü. (21), yaklaşık 3.5 metrelik boş su kuyusuna atlayıp intihara kalkıştı. İntihardan vazgeçen Abdullah Ü., aradığı polise yerini belirtmek için attığı konum sayesinde kurtarıldı.
Olay, dün akşam saatlerinde merkez Meram ilçesi Camiikebir Mahallesi Tavus Baba Sokak'ta meydana geldi. Selçuk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu 2'nci sınıf öğrencisi Abdullah Ü., polisi arayıp intihar amaçlı bu su kuyusuna atladığını belirtip telefonu kapattı. Bunun üzerine alarma geçen polis, itfaiye ve sağlık görevlilerine de haber verdi. Ardından kuyunun yerini belirlemek için Abdullah Ü. ile telefonla temasa geçen polis, bulunduğu bölgenin belirlenmesi için konum atmasını söyledi. Bu sırada polis ve itfaiye ekipleri de bölgedeki su kuyularını bulup tekrar kontrol etmeye çalıştı. Bölgede arama yapan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, atılan konum sayesinde ıssız bölgedeki kuyuyu buldu. Orada bulunan ağaç dalını uzatarak Abdullah Ü.'yü yaklaşık 3.5 metre derinliğindeki kuyudan çıkarttı.
'NASIL DÜŞTÜM BİLMİYORUM'
Yaklaşık 4 saat kuyuda kaldığı gözlemlenen Abdullah Ü., gazetecilerin 'Kuyuya nasıl düştünüz 'sorusuna, Nasıl düştüğümü hatırlamıyorum cevabını verdi. Abdullah Ü., polise sabah yatağından kalktığında kendisini iyi hissetmediğini, ekonomik ve ailevi sorunları nedeniyle kuyuya atladığını belirterek, Ekonomik sıkıntım nedeniyle atladım. Kafam yerinde değildi. Buraya nasıl geldim, burada ne yapıyorum hatırlamıyorum dedi.
Abdullah Ü., sağlık kontrolünden geçirilmek üzere ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Abdullah Ü.'nün birkaç gün önce de bir arkadaşına sosyal medyadan intihar edeceği işaret eden mesaj atıp bunu paylaşmasını istediği belirlendi. Arkadaşı tarafından paylaşılan mesajında, anne ve babasının dünyanın en iyi insanı olduğunu, 14 yaşından itibaren hep bir şeyleri sorguladığını, bugüne kadar yaptığı birçok işte başarı elde edemediğini ve bu süreçle ekonomik olarak edindiği borçların adeta bir dağ oluşturduğunu yazdığın görüldü. Abdullah Ü. mesajının son bölümünde ise, Siz siz olun bu hayatın tadını çıkarın. Ama öncesinde bu hayatı kendinize cehennem etmemeyi öğrenin. Hakkınızı helal edin yazısı dikkat çekti.

Konya üniversite öğrencisi, kuyuya atlayıp intihara kalkıştı - Son Dakika

Kaynak: DHA

05 Kasım 2019 Salı 10:03

Polis, Konya, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri