Koronalı kadın etrafa tükürüp "Ölmek istemiyorum" diye ağlamıştı! Psikolojik tedavi görecek

Antalya'da koronavirüs hastası olan bir kadın, dün kızıyla birlikte sahile gidip "ölmek istemiyorum" diyerek ağlamıştı. Çevreye tükürmeye başlayan kadın ekipler tarafından hastaneye sevk edilirken genç kadının psikolojik tedavi göreceği öğrenildi.

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ne kızıyla birlikte giden korona hastası kadın, "Ölmek istemiyorum" diye bağırıp ağladı. Etrafa tüküren Dilek Muratoğlu (31) polis ve sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılmıştı. Kadının koronavirüsün yanı sıra psikolojik tedavi de göreceği öğrenildi.

KORONA OLDUĞUNU SÖYLEYİP ETRAFA TÜKÜRDÜ

Antalya'da oturan Dilek Muratoğlu, dün öğle saatlerinde 5 yaşındaki kızıyla Konyaaltı Sahili'ne geldi. Kızı denize girerken plajda oturan Muratoğlu, "Ölmek istemiyorum" diye bağırdı. Muratoğlu, çevresinde denize girenlerin "Sıkıntın nedir" sorusuna, koronavirüs hastası olduğunu ve ölmek istemediğini söyledi. Sahilde güneşlenenler, Muratoğlu'nun zaman zaman yere tükürmesinden rahatsızlık hissedip yanından uzaklaştı. İhbar üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi, cankurtarana bilgi verildi.

"ÖLMEK İSTEMİYORUM" DİYEREK AĞLADI

Cankurtaranlar, Dilek Muratoğlu ile kızının çevresinde 3 metre boşluk kalacak şekilde iple güvenli alan oluşturdu. Sahile gelen polis kimlik kontrolü yapınca Muratoğlu'nun evinde izole halde kalması gerektiği belirlendi. Zaman zaman ağlayıp, çocuğuna sarılan Muratoğlu, "Ölmek istemiyorum. Güzel günler görmek istiyorum" dedi. Sahildeki tatilcilerden bazıları plajdan uzaklaşırken bazıları da aldırış etmeden güneşlenip, yüzmeye devam etti. Sahildeki çoğu kişi de telefonuyla kadını görüntülemeye çalıştı.

SAĞLIK PERSONELİ ELİNİ TUTARAK TESELLİ ETTİ

Sağlık ekiplerinin gelmesi beklenirken sahilde görevli belediye personeli de kadının yakın çevresini dezenfekte etti. Koruyucu elbise, eldiven ve maskesini takıp sahilde kadınla görüşen sağlık personeli, gözyaşı döken Mutatoğlu'nu teselli etti. Dilek Muratoğlu'nun, "Ölmek istemiyorum" sözü üzerine sağlık personeli, elini tutmasını istedi. Sağlık personeli gözü yaşlı kadının elini tutarak ona destek verdi. Muratoğlu ve kızının elini bırakmayan sağlık çalışanı, onları teselli ederek ambulansa götürdü.

PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRECEK

Sağlık personelinin elini bir an olsun bırakmayan Muratoğlu, "Ölmek istemiyorum. İnsanlar ölmesin. Güzel günler istiyorum. İnsanları kurtarın ne olur" diye seslendi. Dilek Muratoğlu'nun yanında sahile getirdiği iki valiz ise dezenfekte edildikten sonra polis tarafından kaldırıldı. Dilek Muratoğlu, ambulansa bindirilerek kontrol için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Hastanede Muratoğlu'na daha önce yapılan koronavirüs testinin sonucunun pozitif çıktığı, bu nedenle tedaviye alındığı öğrenildi. Muratoğlu, bu süreçte psikolojik tedavi de görecek.

Koronalı kadın etrafa tükürüp "Ölmek istemiyorum" diye ağlamıştı! Psikolojik tedavi görecek - Son Dakika
Kaynak: DHA
16 Eylül 2020 Çarşamba 14:27
YORUMLAR (5)
  • Şamil : İnsanoğlunun en zayıf hali akıl melekelerini yitirdiği haldir.Bu durumdaki bir insanın yeni doğmuş bir sabi çocuktan hiç bir farkı yoktur.Bir taraftan bu durumdaki insanın çevresine karşı kontrol dışı davranabileceği de aşikardır.Hepimiz zaman zaman bir yerlerde karşılaşırız bu hal ile hallenen insanlarla.Mümkün olduğunca sakin davranıp ,çekindiğini,korktuğunu belli etmeden sessizce ondan uzaklaşmaya bakarız.Onlara karşı şiddet,hakaret,dışlama gibi davranışlarda bulunmamamız gerekir.Vesselam...
    Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • FARUK : MİLLETİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU,HER ŞEY ZAM ÜSTÜNE ZAMLANDI SONUMUZ İYİ DEĞİL KIYAMET YAKINDIR
    Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika