Gördükleri karşısında gözyaşlarını tutamayan doktor: Lütfen evde kalın

Koronavirüs salgınından dolayı 27 kişinin hayatını kaybettiği Irak'ta bir doktor, sosyal medya hesabından video yayınlayarak, 'Çoğu kişi sokağa çıkma yasağına uymuyor. Lütfen evde kalın, çok sayıda insan kaybettik' dedi. Doktorun video esnasında gözyaşlarına hakim olamaması ise dikkat çekti.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) hızla yayıldığı Irak'ta bir doktor, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüde ağlayarak 'Evde kalın' çağrısı yaptı.

Irak'ta Kovid-19'a karşı alınan önlemler çerçevesinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine rağmen bazı vatandaşlar yasağa uymuyor. Korona virüsle mücadele eden Iraklı bir doktor yasağa uymayan vatandaşları uyarmak için sosyal medyada görüntü paylaştı.

"LÜTFEN EVDE KALIN, ÇOK SAYIDA İNSAN KAYBETTİK"

Görüntüde ağlamaya başlayan Iraklı doktor, "Çoğu kişi sokağa çıkma yasağına uymuyor. Lütfen evde kalın, çok kişi bize geliyor, çok sayıda insan kaybettik. 7 gündür buradayız ve gece gündüz çalışıyoruz. Hayatlarımızı sizin için feda ettik. Lütfen evde kalın" şeklinde konuştu.

IRAK'TA SON DURUM

Öte yandan Irak'ta Kovid-19 salgını nedeniyle 4 kişinin daha hayatını kaybetmesi sonucu ölü sayısı 27'ye yükseldi. Vaka sayısı ise 50 daha artarak 316'ya ulaştı.

Gördükleri karşısında gözyaşlarını tutamayan doktor: Lütfen evde kalın - Son Dakika Dünya
Kaynak: İHA
25 Mart 2020 Çarşamba 10:19
Abone Ol
Paylaş
YORUMLAR (41)
 • orçan : arkadaşlar toplum olarak sükunetle devletimizin söylediği her şeyi kabullenip ona göre hareket etmeliyiz. Lütfen evden çıkmayın yeter..
  Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
 • slh : Halk tv ve sözcü kafalı arkadaşlar zaten sizden hiçbir olumlu yaklaşım görülemeyeceğini biliyoruz.Neymiş zenginler hasta olsada hükümet bu hastalığa gelen ilacı toplatıp el altından bunlar kullanıyormuş algısı alan sözler.....Bunlar tam sözcü ve halk tv kafalıların işi.Şükredin ki 1999 yılında ki gibi bri iktidar yok..Toplanan deprem yardımlarıyla maaş ödeyen bir yönetim aslında sizin tamda özlediğiniz bir yönetim ama halk fırsat vermeyecek
  Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
 • Birisi : Ölüm herkesin ensesinde. Lütfen evde kalalım ve Rabbimeze niyazda bulunalım. Yorumlarda gayri ahlaki şeylerin dile getirilmesinin zamanı değildir.
  Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
 • ... : Yok kardes bulasiyoda zengine en iyi yerde tedavi gorup iyilesir cunku devletimiz viruse iyi gelen ilaci toplatti 500 kutu sen anla ve kenidne iyi bak
  2 2 Yayından Kaldır
 • Korum : Sen ozaman bu dunyadaya yasamiyorsun dunya öluyor zengin fakirimi kaldi beyinsiz
  7 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika