Koronavirüs salgınından sonra yeni bir tehlike kapıda! İngiltere'de alkol bağımlılığı katlanarak artıyor

İngiltere'de koronavirüs salgını ile birlikte alkol kullanım oranlarının önemli derecede arttığı ve yetkililerin, alkol bağımlılığını engellemek için çeşitli yollara başvurduğu kaydedildi.

BBC'de yer alan habere göre Kraliyet Psikiyatri Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre, koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte ülkede çok fazla sayıda yetişkin alkol tüketimini artırdı. Araştırma sonucu, bu haziran ayında 8,4 milyondan fazla insanın yüksek risk grubunda içki içtiğini tespit etti. Bu sayı şubat ayında 4,8 milyon idi.

KORONAYI AĞIR GEÇİRME İHTİMALLERİ VAR

Çok fazla içki içmek karaciğere zarar verebiliyor. Aynı zamanda kalp hastalığı ve felç gibi diğer sağlık sorunlarının riskini de artırıyor.Alkol tüketim yüksek olan kişilerin Kovid-19'a yakalanmaları durumunda ciddi komplikasyonlar geliştirme olasılığı da daha yüksek.

"HAREKETE GEÇİN" ÇAĞRISI

Üniversite, hükümete bağımlılıklarla ilgili kamu harcamalarını artırmasını tavsiye etti.Üniversitenin Bağımlılıklar Fakültesi Başkanı Prof. Julia Sinclair, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:"Uyuşturucuya bağlı ölümler ve alkole bağlı hastane başvuruları Kovid-19'dan önce zaten tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi. Korkarım ki hükümet hızlı hareket etmezse bu sayıların katlanarak artacağını göreceğiz"

Koronavirüs salgınından sonra yeni bir tehlike kapıda! İngiltere'de alkol bağımlılığı katlanarak artıyor - Son Dakika Dünya
15 Eylül 2020 Salı 21:51
YORUMLAR (8)
  • Türkiyem : Müslümanlığın kıymetini bilin emirlere uyun hiçbirşey olmaz ölüm zaten gelecek bakın bütün pislikler hastalıklar nerden nereden kimden geliyor tıp bile çaresiz kalarak adeta yalvarıyor alkolik İngiliz ve bunun gibi ülkeler artık gençlikle baş edemiyor
    Cevap Yaz 5 5 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika