Koronavirüsten ölen annenin karnından erken doğumla alınan bebek kurtarılamadı

Kocaeli'de koronavirüs nedeni ile 8 aylık hamile olduğu sırada hayatını kaybeden annenin karnından erken doğumla alınan bebek de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde 8 aylık hamile iken koronavürüsten hayatını kaybeden Betül Aydın'ın ardından ameliyatla anne karnından alınan bebekten de acı haber geldi.

BEBEK ÖZEL HASTANEDE TEDAVİ ALTINA ALINMIŞTI

Edinilen bilgilere göre, Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde yaşayan Recep Aydın ve 8 aylık hamile olan eşi Betül Aydın'ın (38) kaldırıldıkları Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı. Hastanede tedavi altında alınan çiftten kronik bronşit hastası olduğu öğrenilen Betül Aydın, 3 gün önce yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Betül Aydın'ın 8 aylık bebeği ise ameliyatla kurtarılarak İstanbul'da özel bir hastanede tedavi altına alındı.

BABA TABURCU EDİLDİ, BEBEK HAYATINI KAYBETTİ

Olaydan iki gün sonra Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören baba Recep Aydın ise 14 gün süren tedavisinin ardından taburcu edildi. Kuvöz ile İstanbul'da sevk edildiği özel hastanede tedavi altına alınan 8 aylık bebek ise tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden bebeğin yarın hastane morgundan alınarak annesinin yanına defnedilmesi bekleniyor.

Koronavirüsten ölen annenin karnından erken doğumla alınan bebek kurtarılamadı - Son Dakika
02 Nisan 2020 Perşembe 22:34
YORUMLAR (18)
  • Tuğçe : Kızım 11 aylık 5 ay önce kan değerlerim düşüktü sanki kalbim sıkışıyor gibiydi halsizlik bide geceleri sık idrara gitme doktora gittim Kan değerlerim aşırı düşmüş ve bağışlık sistemim vücutta kendi kendine enfeksiyor üretmiş 3-6 ay tedavi kan tedavisi 1buçuk ay kullandim hersey düzeldi işe baslayınca bırakmıştım devam etmedim o yüzden şuan büyük korku taşıyorum bağışıklık sistemim düşük bebeğim var geceleri uyuyamıyorum dualara sığınıyorum sen yardım et Allahım
    Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika