Köstence Heyeti Tepebaşı'nda

Tepebaşı Belediyesi ile 2015 yılında kardeş şehir olan Romanya Köstence’den gelen heyet, şehirde pek çok temasta bulundu ve Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile belediye projelerini yerinde inceledi.

Tepebaşı Belediyesi ile 2015 yılında kardeş şehir olan Romanya Köstence'den gelen heyet, şehirde pek çok temasta bulundu ve Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile belediye projelerini yerinde inceledi.
Romanya Türkiye Büyükelçisi Gabriel Şopanda, Köstence Belediyesi Başkan Yardımcısı Costin Ioan Rsueanu, Özel Kalemi (Danışman) Marian Parjol, Dış İlişkiler ve Yatırımcılar Bölümü'nden Müfettiş Cornelia Maria Petcu, Köstence Şehir Meclisi Üyeleri Perodin Dede, Teodor Patrichi, Marioara Cojoc, Adriana-Teodora Campeanu, George-Andrei Popescu, Ctlin-Florin Papuc, Başkan Ataç'ın eşliğinde Tepebaşı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisi Su Sporları Merkezi, Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Yaşam Köyü'nü gezdi. Başkan Ataç, ziyaretlerinde eşlik ettiği konulara birimler hakkında bilgiler aktardı. Yaşam Köyü ziyaretinde ise Başkan Ataç, Tepebaşı Belediyesi'nin Avrupa Komisyonu'ndan aldığı 5 milyon Euro'luk hibe kapsamında yapılan çalışmaları anlattı.
Ziyaretlerin ardından, Köstence heyeti, Başkan Ataç ile belediye hizmet binasında iki kardeş şehrin meclis üyeleri ile bir araya geldiler. Başkan Ataç, Romanya Terkiye Büyükelçisi Gabriel Şopanda'ya ve Köstence Belediye Başkan Yardımcısı Costin Ioan Rsueanu'na camdan Devrim Arabası maketi ve yine camdan Yunus Emre heykeli takdim etti. Büyükelçi Şopanda ve Köstence Belediye Başkan Yardımcısı Rsueanu da Ataç'a çeşitli hediyeler takdim ettiler. Belediyedeki görüşmenin ardından Başkan Ataç, Köstence Belediye Meclis
Üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcısı Rsueanu, Tepebaşı Belediyesi'nin Anneler Günü etkinliğine katıldı. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

11 Mayıs 2018 Cuma 16:16

Türkiye, Romanya, Tepebaşı, Yaşam