Köy Çocuklarına Kayak Eğitimi

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüce, Güzeltepe köyündeki 30 çocuğa kayak eğitimi veriliyor.

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüce, Güzeltepe köyündeki 30 çocuğa kayak eğitimi veriliyor.

Önceden bidon, hortum ve kornişlerle kayan 7-14 yaş grubundaki 30 çocuğa, Muş Kayak Merkezi'nde kayak antrenörü Şeref Erdoğan tarafından günde 6 saat kayak eğitimi veriliyor.

Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, köyleri kayak merkezine yakın olduğu için korniş, hortum ve bidonlarla kayan çocukları gözlemlediklerini söyledi.

Çocukları Güzeltepe Gençlik Spor Kayak Kulübü adı altında bir araya getirerek kayak yapmalarını sağladıklarını anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Çocuklara kayak temel eğitimi vermek için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce malzeme temin ettik. Şu anda bu çocuklarımızı yaklaşık 5 ayrı kulübe transfer ettik. Artık başarının sırrı Güzeltepe'den geçecek. Her dönem köyden 4 çocuk alıp eğitiyoruz. Bu çocuklarımızın ilimizi ve ülkemizi temsil etmesini amaçlıyoruz."

Çocuklardan Mehmet Salim Karakaya ise okulun dışında kayak öğrenmeye çalıştıklarını belirterek, "Tek hayalim iyi bir kayakçı olmak. Önceden korniş ve hortumlarla kayıyorduk. Şimdi devletimizin verdiği kaliteli malzemelerle artık gerçek kayak takımlarımız var. Amacım burada aldığım eğitimi devam ettirip iyi bir kayakçı olmak ve ilimizi temsil etmek." diye konuştu.

kayak eğitimiMuş

Muhabir Sabri Yıldırım

Redaktör Şener Toktaş

Yayınlayan Dilek Sezen

Kaynak: AA

20 Şubat 2017 Pazartesi 17:03

Muş, Politika, Güncel