Krallara Layık Bir Performans Selene Muñoz 28 Mart'ta CRR'de

Dansçı Selene Muñoz, koreografisini kendisinin üstlendiği dans gösterisiyle 28 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00'de İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda İstanbullularla buluşacak.

Danimarka kraliyet ailesi için sergilediği performanslarla adından söz ettiren Selene Muñoz, dansçı kimliğinin dışında, Cirque Du Soleil sanatçılarının ve Danimarka Kraliyet Bale Okulu'nun da öğretmenlerinden. Muñoz, eleştirmenler tarafından estetik, çevik, yenilikçi, stilize, büyüleyici, esnek ve matrix gibi kelimelerle tanımlanan dansıyla, CRR Konser Salonu'nda unutulmayacak bir performans sergileyecek.

3 yaşında dans etmeye, 7 yaşında flamenkoya başlayan Selene Muñoz; Madrid Kraliyet Dans Konservatuarı mezunu bir dansçı ve koreograf. Yarı Danimarkalı yarı İspanyol olan sanatçı, uluslararası birçok performans sergilemesinin yanında eğitim ve atölye çalışmalarına da devam ediyor.

Selene Muñoz, 2014 yılında kendi prodüksiyonu "Libertad"in, 2016'da ise "Presence" in prömiyerini gerçekleştirdi.

28 Mart akşamı CRR Konser Salonu'nda gerçekleşecek etkinliğin biletleri 160, 110, 90 ve 60 TL olarak CRR Konser Salonu gişesi ve Biletix'ten temin edilebilinir.

Kaynak: Bültenler

21 Mart 2018 Çarşamba 09:45

Danimarka, Kültür Sanat