Kubat, Mehmet'in Gezegeni'ne Konuk Oldu!

Kubat, Kral TV ve Kral FM ortak canlı yayınında Mehmet'in Gezegeni'ne konuk oldu. Gezegen Mehmet'in sorularını içtenlikle yanıtlayan Kubat, programda sevilen eserlerini de canlı olarak seslendirdi.

"GENİMDE HALK MÜZİĞİ VAR"

Kubat, programda yaptığı müzik tarzı hakkında açıklamalarda bulunarak sohbete başladı. Ünlü şarkıcı, "Mesela bu gece söyleyeceğim türkülerle Halk Müziği sanatçısıyım, ama başka bir şeyde operacı da olabilirim. En çok sevdiğim tabi ki Halk Müziği, beni bambaşka diyarlara götürüyor. Genimde o var. Ama dünya müziğini dinliyorum" dedi.

"CEM KARACA, BARIŞ MANÇO VE EDİP AKBAYRAM MÜZİĞİME ÇOK ŞEY KATTILAR"

Programda müziğine vetarzına katkı yapan isimlerden de bahseden Kubat, sekiz yaşında "Üç Büyükler" adında bir kaset dinlediğini veo kasette Cem Karaca, Barış Manço ve Edip Akbayram şarkılarının yer aldığını söyledi. Bu isimlerin farklı tarzda denemeler yaptıklarını ve bu denemelerin kendisine çok şey kattığını söyleyen ünlü şarkıcı, "Belçika'da doğan birisi olarak, o zaman bu isimleri keşfetmek bile benim için çok büyük bir olaydı. Bu isimler o dönemde bana çok şey katmıştı ve onların müziği bizim bugüne gelmemize vesile oldu" dedi.

"ALBÜM KAPAĞINDA ANADOLU'NUN HER TÜRLÜ YÜZÜNÜ GÖRÜYORSUN"

Kubat, yeni albümü "Kubat Türküyüz"ün kapak fotoğrafının hikayesini decanlı yayında anlattı. Ünlü şarkıcı, "Levent Yavuz diye bir fotoğrafçıyla tanıştık. 45 yıldır dünyayı geziyor ve fotoğraf çekiyor. Fotoğrafları sosyal medyada karşımıza çıktı. Aradım ve 'Üstadım senin fotoğraflarını kullanabilir miyiz' dedim ve o da 'Ben bugüne kadar bir kare bile vermedim, ama sen Türkiye'ye 95 yılında geldin, şu albümü yaptın' dedi. Albümlerimi saydı, yani beni o kadar yakından takip eden biri çıktı" dedi.Böylece ağabey-kardeşgibi olduklarını söyleyen Kubat, fotoğrafları kullanmak için izin çıktığını da sözlerine ekledi. Kubat, "O kapakta ben yokum, Anadolu'nun her türlü yüzünü görüyorsun, çünkü 'Biz Türküyüz'. Bunun inşallah ikincisi, üçüncüsü gelir" dedi.

Gezegen Mehmet'in programda "Kubat Türküyüz" albümünün devamının gelip gelmeyeceğini sorması üzerine Kubat, devamının geleceğini söyledi.

"TRT ARŞİVİNDE 7000'E YAKIN TÜRKÜYE BAKTIK"

Yeni albümün repertuvarınıhazırlarkenzorlu bir süreçten geçtiklerini belirten Kubat,"TRT arşivinde 7000'e yakın türkü var. Hepsini elekten geçirip baktık ve son olarak 300 tane türkü kaldı. Sağlığımda okumam lazım dediğim, hepsi birbirinden güzel türküler.." dedi.

Kaynak: Bültenler

08 Haziran 2018 Cuma 16:48

Güncel