Oğlunun elini matkapla delip göle atan cani anne ve sevgilisi tutuklandı

Van'da 7 yaşındaki oğlunun elini matkapla delip göle atan öğretmen anne ve sevgilisi tutuklandı. Küçük çocuk, gölden yüzme bilmesi sayesinde kıyıya çıktığını belirterek, 'Beni göle attılar. Yüzerek kurtuldum' dedi.

Samsun'un İlkadım ilçesi İlyasköy Mahallesi'nde yaşayan Emrah A., oğlu Ömer Yusuf A.'yı, yasal görme hakkını kullanması için ayrıldığı ilkokul öğretmeni eşi Ayla K.'ya teslim etti. Birkaç gün sonra çocuğunun Van Gölü kıyısında bir aile tarafından bulunup, polise götürüldüğünü öğrendi.Çocuğunu teslim alan baba, oğlundan annesinin ve sevgilisinin kendisine işkence yaptığını öğrenince önce polise başvurdu, ardından da savcılığa giderek şikayetçi oldu.

ELİNİ MATKAPLA DELDİ, VÜCUDUNU ISIRDI, VAN GÖLÜ'NE ATTI

Emrah A., şikayetinde öğretmen olan eski eşinin, sevgilisi İnan K. ile birlikte çocuğuna işkence yaptığını, İnan K.'nin oğlunun elini matkapla deldiğini, vücudunu ısırarak yaraladığı öne sürdü. Emrah A., oğlunun Van Gölü'ne atıldığını, çocuğun yüzme bilmesi sayesinde sudan çıktığını ve kendisini bulan ailenin durumu polis ile kendisine haber verdiğini iddia etti. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada Cumhuriyet savcılığı ve jandarmanın ihmali olduğunu iddia eden Emrah A., görevliler hakkında da savcılığa şikâyetçi oldu.

Anne VE SEVGİLİSİ TUTUKLANDI

Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, çocuğa işkence yaptığı öne sürülen İnan K. ile işkenceye göz yumduğu iddia edilen anne Ayla K. gözaltına alındı. Sevgililer, sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları nöbetçi hâkimlikçe tutuklanarak cezaevine konuldu.

Soruşturmada ihmalleri olduğu öne sürülen savcılık ve jandarmayla ilgili soruşturmanın ise sürdüğü öğrenildi.

"ÇOCUĞUMA YAPMADIKLARI KALMAMIŞ"

Oğlunun işkence gördüğünü öne süren baba Emrah A., "Son üç yılda oğlunu görmedi. Mahkeme görme hakkı verdiği için, çocuğumu annesine vermek zorunda kaldım. Verdiğimin üçüncü günü kendisine ulaşamam ve şikayette bulundum. Çocuğumun vücudu paramparça halde. Vücudunda diş izleri, elinde matkap izi var. Bir insana yapılmayacak şeyler yapmışlar. Annesinin sevgilisi ağzıyla oğlumu tutup, yatağa fırlatmış. En son Van Gölü'ne atmışlar. Çocuğuma yapmadıkları kalmamış, buna rağmen savcılık ve jandarmada özellikle konuyu kapatıyorlar" dedi.

Ömer Yusuf A. ise annesinin ve İnan K.'nin kendisini dövdüğünü söyleyerek, "Beni ısırıp, fırlattılar. Vücudum yara oldu ve çok acıdı. Beni göle attılar. Yüzerek kurtuldum" ifadelerini kullandı.

Oğlunun elini matkapla delip göle atan cani anne ve sevgilisi tutuklandı - Son Dakika
12 Ağustos 2019 Pazartesi 13:54

Cumhuriyet BaşsavcılığıCumhuriyet SavcılığıVan GölüJandarmaİlkadımSamsunPolisSudanEmrahAnneGöleVan
YORUMLAR (97)
 • Vatandaş : Bunu bir anne çocuğuna nasıl yapabilir. Allah akıl fikir versin inşallah. Böyle yapanlara çok büyük cezalar verilmeli. Belki o zaman caydırıcı olur.
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • Allah,ta size işkence yapsın İNŞALLAH : Çocu,ğa El Kaldıranın Ekleri Kırılsın İNŞALLAH Onlar bizlere Allah'ın birer Emanetleri,dir hiçbir gerekçe vurmak gerektirmez ALLAH,TA Size Vursun İNŞALLAH
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • amedli : birde ögretmenmis kendi cocuguna bunlari yapan düsünün birde okuldaki cocuklara neler yapar bence ögretnemler secilirken daha dikatli secmeleri gerekir bu tür insanlara büyle güzel meslege vermemeleri gerekir
  Cevap Yaz 6 0 Yayından Kaldır
 • Serdar : Eğitimciler böyle yaparsa halk neler yapmaz ki. Laikliğin bizi getirdiği yer. Avrupa gibi pisliklere özenmenin sonuçları.
  Cevap Yaz 156 74 Yayından Kaldır
 • Laiklik : Anayasanın değiştirilemez değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerindendir.vatan hainleri yine meydanı boş bulmuş
  0 0 Yayından Kaldır
 • Mustafa : Ya laiklikle ne alakasi var önemli olan Makarnayı biraz az yiyin kuşbeyinli
  0 0 Yayından Kaldır
 • Serdar bey : İşi laikliğe bağlamışsınız ya tebrikler. İnsan olmak, merhametli olmak önemli değil sanırım. Şimdi bu çocuğun cani annesi laik, onu sevgiyle kucaklayan, hakkını korumaya çalışan babası laik değil öylemi :)))
  0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız